Tedavileri tamamlanan 2 leylek özgürlüğe kanat çırptı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Tedavileri tamamlanan 2 leylek özgürlüğe kanat çırptı
24 Ağu 2023 / Per 14:23
1 dk okuma / 28 Kez Okundu
| |

Denizli’de yaralı halde bulunan 2 leylek, tedavilerinin tamamlanmasının ardından doğaya salındı. İlk anda yeniden uçmaya korkan leyleklerin, görevliler tarafından kovalandığı anlar renkli görüntüler oluşturdu.


Denizli’de yaralı 2 leyleği fark eden duyarlı vatandaşlar, leylekleri koruma altına alarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Denizli Şube Müdürlüğüne teslim etti. İl müdahaleleri yapılan leylekler, karınları doyurulduktan sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine götürüldü. Tedavisine başlanılan leylekler, kısa süre sonra sağlıklarına tekrardan kavuştu.

Yaralı ve bitkin hallerinden eser kalmayan leylekler, görevliler tarafında doğaya salındı. Daha sonra takip edilebilmeleri için halka takılan leylekler, salındıkları ilk anda yeniden uçmaya korkunca, görev yine veteriner hekimlere düştü. Görevlilerin, uçmaya korkan leylekleri kovaladıkları anlar renkli görüntüler oluşturdu. Aldıkları destekle özgürlüğe kanat çırpan leylekler, dakikalarca görevlilerin üzerinden uçtuktan sonra gözden kayboldu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.