Tekataş: "Kadın, toplumun temel taşıdır"

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kurumda çalışan kadın personelleri ziyaret ederek gül dağıttı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Mar 2018 / Per 14:59 |
/ 110 Kez Okundu
| |
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kurumda çalışan kadın personelleri ziyaret ederek gül dağıttı.
Kadın çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederek gül veren Ali Tekataş, kurumdaki kadın çalışanların büyük bir özveriyle çalıştığını, çalışmalarıyla örneklik teşkil ederek başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi. Tekataş, “Öncelikle Kadınlar Günü’nüzü kutlarken, sizleri ayrıca kuruma ayrı bir prestij kazandırdığınız içinde tebrik ederim" dedi.
Kadının toplumun her kademesinde görev almasının, toplumun dinamikleri açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Tekataş, kadınının toplumun temel taşı olduğunu ve nesillerin ahlaklı, topluma faydalı birer birey olmasındaki öncü rollerinin inkar edilemeyeceğini dile getirdi. Tekataş, "Toplumumuzda yaşanan ve nefretle lanetlediğimiz, asla tasvip etmediğimiz kadına şiddet konusu başlı başına bir yaradır. Bu tür davranış sergileyenlere karşı vicdani ve insani sorumluluğumuz vardır. Şiddeti asla onaylamayarak, karşı durarak, gerekli mercilere duyurarak, kadının sesine ses olmalıyız. Adalet önünde de bu pespayelikleri yapan, insanlıktan nasipsizlerin en ağır cezaya çarpıtılmaları hepimizin ortak dileğidir" diye konuştu.
Tekataş, işlem yapmak üzere kuruma gelen kadınlara da gül vererek, günlerini kutladı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.