Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü TESKİ’nin yatırımlarını inceledi

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak, Müdür Yardımcısı Kaan Sinan Tohumcu ile birlikte Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Süleymanpaşa Batı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 09:35 |
/ 256 Kez Okundu
| |
Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak, Müdür Yardımcısı Kaan Sinan Tohumcu ile birlikte Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Süleymanpaşa Batı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyaret sırasında TESKİ’nin il genelindeki altyapı çalışmaları, atıksu arıtma tesisleri ve çevre yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Atıksu arıtma tesisindeki ziyaret ve incelemelere TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İ.Feyzi Ünal, Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı İmdat Demir ve sorumlu TESKİ personeli katıldı.
Tesisin tüm ünitelerini yerinde inceleyen Ömer Albayrak, Sürekli Atıksu İzleme Sistemi (SAİS) istasyonunda yaptığı açıklamada, "TESKİ tarafından Süleymanpaşa Batı Atıksu Arıtma Tesisine kurulan Sürekli Atıksu İzleme Sistemi (SAİS) ile tesisin çıkış suyu değerleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı veri sistemine aktarılmaktadır. Bakanlık tarafından sürekli takip edilen çıkış suyu değerleri çevre mevzuatları kapsamında belirlenen sınır değerlerinin altındadır. Ayrıca gerekli yasal izinlerin alınması ile birlikte tesisin çıkış suyu çim ve bahçe sulamasında kullanılabilir. Tesisin yapımı ve işletilmesinde emeği geçen herkesi takdir ediyorum” dedi.
TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İ.Feyzi Ünal yapılan yatırımlar hakkında bilgi vererek,“TESKİ Süleymanpaşa ilçesinde yaptığı altyapı çalışmaları ile ilçenin önümüzdeki 30 yıllık altyapı gereksinimini karşılamış oluyor. Tekirdağ’ın 11 ilçesinde sürdürülen altyapı çalışmaları kapsamında sağlam altyapılar inşa ediliyor. İlçe merkezlerinin atık suları arıtma tesislerimizde arıtılıyor. Çevreyi koruyoruz. Ergene Havzası ve Marmara Denizi’ni gelecek nesillerimize tertemiz bırakmak için elimizden geldiğince çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.