TIKA Gazze’de Filistinliler için 320 konut yaptı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) 2014 yılında İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıda evleri yıkılanlar ve ihtiyaç sahipleri için inşa ettiği 320 konutu yapılan bir törenle sahiplerine teslim etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Ara 2017 / Pzt 10:31 |
/ 59 Kez Okundu
| |
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) 2014 yılında İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıda evleri yıkılanlar ve ihtiyaç sahipleri için inşa ettiği 320 konutu yapılan bir törenle sahiplerine teslim etti. Filistin hükumeti Bayındırlık ve İskan Bakanı Müfit Muhammed Hasayine yaptığı konuşmada Türkiye ve TİKA’ya teşekkür etti, konutların tesliminden büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Gazze şeridinin orta bölgesindeki Cahri el-Dik yerleşim bölgesinde yapılan evlerin sahiplerileri İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİKA ve Türk halkına yaptıkları yardımlardan dolayı tarifsiz mutluluk duyduklarını söyleyip teşekkür ettiler.
TİKA, 20 dönümlük Cahri el-Dik’de 20 dönümlük bir arazi üzerine her birinde 100 metre karelik 16 daire bulunan 20 blok inşa etti. TİKA bloklarında 2bin 250 kişinin yaşaması bekleniyor.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.