Toros Üniversitesi’nde uygulamalı suşi eğitimi

Toros Üniversite Aşçılık Programı öğrencileri, Uzakdoğu ve Asya’nın özellikle de Japon mutfağının en sevilen ve en çok tüketilen lezzetlerinden biri olan suşi yaptı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 16:53 |
/ 76 Kez Okundu
| |
Toros Üniversite Aşçılık Programı öğrencileri, Uzakdoğu ve Asya’nın özellikle de Japon mutfağının en sevilen ve en çok tüketilen lezzetlerinden biri olan suşi yaptı.
Toros Üniversitesi Aşçılık Programı çözüm ortağı Wo-Wo Brasserie’nin uzman şefleri, aşçı adayı öğrencilere uygulamalı suşi eğitimi verdi. Bahçelievler Kampüsü’nde bulunan uygulama mutfağında Taylandlı şef Somphong Siriwan önderliğinde, farklı balık türleri ve soslarla hazırlanabilen suşi dersi alan öğrenciler, işin incelikleri hakkında bilgiler aldı. Aşçılık programında gerçekleşen uygulamalı dersler sayesinde dünya mutfağının en çok rağbet gören lezzetlerini hazırlayan öğrenciler, sadece yapım aşamasını değil, yemeğin geleneksel sunumlarını da görme şansına sahip oldu.
Toros Üniversitesi Otel, Lokanta, İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Mehmet Fatih Kayran, aşçılık programı olarak dünya mutfakları uygulamalarından suşi eğitiminin ikincisini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Wo-wo şeflerinde Ahmet Savaş ve suşi ustası Somphong ile birlikte dünya mutfağının sevilen lezzetlerinden suşi dersini uygulamalı olarak işliyoruz” dedi.
Şef Ahmet Savaş ise, “Toros Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği neticesinde uygulamalı derslerimize devam ediyoruz. Taylandlı şefimiz Somphong Siriwan ile suşi yapımını öğrencilere uygulamalı olarak gösteriyoruz” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.