Toroslar’da ’pet şişeni ver, duymayan kalmasın’ projesi

Toroslar Belediyesi Engelliler Akademisi ve ÇEVDOSAN işbirliği ile hayata geçirilen ’pet şişeni ver, duymayan kalmasın’ projesi start aldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 11:15 |
/ 94 Kez Okundu
| |
Toroslar Belediyesi Engelliler Akademisi ve ÇEVDOSAN işbirliği ile hayata geçirilen ’pet şişeni ver, duymayan kalmasın’ projesi start aldı.
Geri dönüşüm tesisi ile Mersin’de plastik, cam ve ambalaj atıklarını geri dönüştürerek hem çevreyi hem ekonomiyi koruyan ÇEVDOSAN, Toroslar Belediyesi ile birlikte hayata geçirdiği proje ile işitme engelli vatandaşlara destek oluyor. ’Pet şişeni ver, duymayan kalmasın’ adlı proje ile kullanılmış pet şişeler geri dönüşüm kutularına atılarak elde edilen gelirle işitme engelli çocukların cihazlarına ’pil’ yardımında bulunuluyor.
Yunus Emre İşitme Engelliler İlkokulu öğrencileri ile bir araya gelen Toroslar Belediye Başkanı ve ÇEVDOSAN yetkilileri, öğrenciler ile birlikte ÇEVDOSAN’ın geri dönüşüm kutularını pet şişe atarak projeye destek verdi. Başkan Tuna, işitme engelli çocuklar yararına olan bu projenin desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Kullanılmış pet şişelerinizi çöpe atmayıp, geri dönüşüme destek vererek işitme engelli çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın işitme cihazına ‘pil’ yardımında bulunarak onların en önemli ihtiyaçlarına küçük bir dokunuşla destek olabilirsiniz. Vatandaşlarımızın bu projeye duyarlı olarak destek olacağından şüphemiz yok" dedi.
ÇEVDOSAN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Akbaş ise geri dönüşümün ülke adına büyük önem taşıdığını belirterek, "Geri dönüşüm, hem ekonomik açıdan hem de doğa ve çevre açısından büyük önem taşıyor. Doğaya zararlı olan atıkları geri dönüşüm yoluyla tekrar kullanılmasını sağlıyoruz. ’Pet şişeni ver, duymayan kalmasın’ projesi, hem işitme engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarına yönelik farkındalık oluşturmak hem de geri dönüşümün vatandaşlarımız tarafından fark edilmesini sağlamak amacı ile geliştirilmiş ve hayata geçirilmiştir. Tüm vatandaşlarımızdan, işitme engelli kardeşlerimizin ihtiyacının karşılanması adına pet şişelerini geri dönüşüm kutularına atmasını rica ediyoruz. Eğer duyarlı olursak birçok çocuğumuzun ihtiyacı karşılanacak ve onların bir nebze de olsa mutlu olmaları sağlanacaktır" ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.