TRAKYAKENT Alpullu Şeker Fabrikası için toplandı

TRAKYAKENT Belediyeler Birliği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi konusunu görüşmek üzere Alpullu’da Olağanüstü Meclis Toplantısı gerçekleştirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Mar 2018 / Cum 10:55 |
/ 34 Kez Okundu
| |
TRAKYAKENT Belediyeler Birliği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi konusunu görüşmek üzere Alpullu’da Olağanüstü Meclis Toplantısı gerçekleştirdi.
Alpullu Belediye binasında gerçekleştirilen toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Trakya Bölgesi’nde görev yapan belediye başkanları, meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
Toplantıda öncelikli olarak Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi kararından vazgeçilmesi sağlanması, devam eden davaların sonuçlanmasının beklenmesi, ancak özelleştirilme kararı uygulamaya geçirilirse TRAKYAKENT Belediyeler Birliği’nin Alpullu Şeker Fabrikası’na talip olması kararlaştırıldı.
Programda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Biz Alpullu olayına hiçbir zaman siyasi bir gözle bakmadık. En büyük dileğimiz; Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmemesidir. Ama özelleşmesi gündeme geldiyse, biz de TRAKYAKENT Belediyeleri olarak, Alpullu Şeker Fabrikası’na talip olacağız. Konunun sonuca bağlanması için 6 kişilik bir komisyon kurmuştuk benim başkanlığımda. Bugün konuyu daha detaylı görüşebilmek adına burada toplandık. Bizim asıl amacımız, buranın özelleştirilmesini engellemektir. Süreç işliyor. Mahkemeye yapılan müracaatlar var. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verirse, Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleşmesi engellenmiş olur. Dolayısıyla sorun da ortadan kalkar. Ancak aksi bir karar çıkarsa TRAKYAKENT Belediyeler Birliği olarak, Alpullu Şeker Fabrikası’na talip olacağız. Özelleştirmenin doğuracağı sonuçları en yakından bilen bir belediye başkanı olarak, Ata’mızın mirasına sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Özelleşme kimseye en küçük fayda sağlamayacaktır. Buranın özelleştirilmesi, hem üreticiyi hem de tüketiciyi olumsuz anlamda etkileyecektir. Bunun olmaması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TRAKYAKENT Belediyeler Birliği olarak, ne gerekiyorsa yapacağız" ifadelerini kullandı.
Başkan Kadir Albayrak’ın konuşmasının ardından diğer katılımcılar da konu hakkında görüş belirtti. Toplantıda Başkan Albayrak öncülüğünde Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez’in yer alacağı bir komisyon kurulması, bu komisyonun Alpullu Şeker Fabrikası konusunda yapılabilecekleri incelemesi kararı alındı. Ayrıca TRAKYAKENT Belediyeler Birliği’ne yetki verilmesi ve birlik şirketinin tek başına veya ortaklı olarak ihaleye girmesi kararı alındı. Toplantının ardından katılımcılar Alpullu Şeker Fabrikası önünde toplu fotoğraf çekildi.
TRAKYAKENT Belediyeler Birliği, Alpullu Şeker Fabrikası konusunu görüşmek üzere 13 Nisan’da Tekirdağ’da tekrar bir araya gelecek.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.