Trump, okul saldırısında yaralananları hastanede ziyaret etti

ABD Başkanı Donald Trump, Florida’daki okul saldırısında yaralananları tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti

17 Şub 2018 / Cmt 09:28 |
/ 37 Kez Okundu
| |
ABD Başkanı Donald Trump, Florida’daki okul saldırısında yaralananları tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump, Florida eyaletinde bir okula yapılan silahlı saldırı sonucu hastanede tedavi gören yaralıları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Hafta sonu tatillerini geçirmek üzere gittikleri Florida’ya giden Trump ve eşi Marjory Stoneman Douglas Lisesi’ne yapılan silahlı saldırıda yaralananları Broward Hastanesi’nde ziyaret etti. Trump, saldırıda hayatını kaybeden öğrencilerin aileleriyle de bir araya geldi.
Trump, ziyaret sonrasında Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bütün ulusumuz, kalpten sizinle, Parkland, Florida’daki kurbanlar ve aileleri için dua etmeye devam ediyor. Tehlike karşısında cesurca yanıt veren öğretmenlere, kolluk kuvvetlerine, ilk müdahale uzmanlarına ve tıbbi profesyonellere: Cesaretiniz için teşekkür ederiz” şeklinde açıklama yaptı.
Trump, eşi Melania Trump, Fliroda Valisi Rick Scott, Başsavcı Pam Bondi, Senatör Marco Rubio, Sorumlu FBI Özel Temsilcisi Robert Lasky ile birlikte Florida eyaletinin Fort Lauderdale kentindeki Broward Şerif Merkezini de ziyaret ederek, olaya müdahale eden kolluk kuvvetlerinin yetkilileri ile görüşerek bilgi aldığı açıklandı. Başkan Trump, 17 kişinin katil zanlısı 19 yaşındaki Nikolas Cruz’u yakalayan polis memuru Michael Leonard ile de görüşerek özel teşekkür ettiği açıklandı. 15 Şubat Çarşamba günü Florida eyaletinin Parkland kentinde Marjory Stoneman Douglas Lisesi’ne yapılan silahlı saldırıda 17 kişi hayatını kaybetmiş, 20 kişi de yaralanmıştı.
Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump, hafta sonu tatilini geçirmek üzere Palm Beach’de bulunan kendisine ait yazlık malikanesine geldiği açıklandı.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.