Tunç, İmam Hatip Okulları Platformu istişare toplantısına katıldı

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Ulus İlçesinde gerçekleşen Bartın İmam Hatip Okulları Platformu toplantısına katıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
12 Mar 2018 / Pzt 16:59 |
/ 105 Kez Okundu
| |
AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Ulus İlçesinde gerçekleşen Bartın İmam Hatip Okulları Platformu toplantısına katıldı.
Ulus İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşen toplantıya Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanısıra Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Ulus İlçesi Milli Eğitim Müdürü Levent Ok, Ulus İlçe Müftüsü Murat Okuyar, Bartın İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı İlker Köklü ve Platformun üyeleri katıldı.
Milletvekili Tunç toplantıda yaptığı açıklamada eğitime verdikleri önemi dile getirerek, daha kaliteli eğitim için mimarileri ile göz dolduran fiziki durumları ile örnek gösterilecek yeni okullar inşa ettiklerini, bu kapsamda Bartın Merkez olmak üzere, Ulus ilçesinde, Kozcağız, Kumluca, Hasankadı beldelerinde İmam Hatip Okullarına yeni bina inşa ettiklerini yine Abdipaşa beldesine de İmam Hatip Ortaokulu için çalışmaları tamamladıklarını yapım ihalesinin gerçekleştirdiklerini ihale sürecinin tamamlanması ile birlikte yapım çalışmalarının başlayacağını böylece Bartın’ın tüm beldelerinde İmam Hatip Ortaokulu ihtiyacının giderilmiş olacağını söyledi.
Toplantıda, Bartın genelinde bulunan İmam Hatip Okullarının genel durumları ve başarıları değerlendirilerek, okullarında yapılacak faaliyetler, okulların karşılaştıkları sorunlar ele alındı. Türkiye ve millete hayırlı bir gençliğin yetiştirilmesi, birlik ve beraberlik içinde çalışmanın önemine değinildi. Karşılıklı görüş alışverişi ile platform sona erdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.