UMKE Kahramanları operasyondan döndü

Konya İl Sağlık Müdürlüğünün Zeytin Dalı Harekatı için Afrin bölgesine uğurladığı UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) görevini başarı ile tamamlayarak Konya’ya döndü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 14:59 |
/ 100 Kez Okundu
| |
Konya İl Sağlık Müdürlüğünün Zeytin Dalı Harekatı için Afrin bölgesine uğurladığı UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) görevini başarı ile tamamlayarak Konya’ya döndü.
Zeytin Dalı Harekatında görev almak için 20 Şubat tarihinde 22 kişilik ekiple Konya’dan ayrılan UMKE ekibi görevini tamamlayarak kente geri döndü. Afrin’de yapılan operasyonda yaralanan ÖSO, Mehmetçik ve sivil vatandaşların ilk tedavisinde etkin rol oynayan UMKE ekibi, görev verildiği taktirde her koşulda hizmete hazır olduğunu bir kez daha gösterdi.
Operasyon bölgesinde zorlu bir görevi yerine getiren UMKE ekibi ile İl Sağlık Müdürlüğü yemekhanesinde bir araya gelen Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanları vatan aşkı ve büyük bir azim ile görevini tamamlayan ekip üyelerine teşekkür etti. Vatan sevgisi ve ekip ruhu olmadan bu tür kutsal görevlerin yapılamayacağını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “UMKE ekibimizde gönüllü ve fedakar sağlıkçılarımızın olması bizleri gururlandırıyor. Hepinizi tek tek kutluyorum. İnşallah bu ekip ruhu, vatan aşkı ve millet sevgisi ile daha nice güzel hizmetlerde beraber oluruz” dedi.

“Vatan sevgisinin ne olduğunu sizler yaşayarak gösterdiniz”
Çatışma bölgelerinde görev almanın hem de bunu gönüllü olarak yapmanın fedakarlık ve cesaret gerektirdiğinin de altını çizen Prof. Dr. Koç, “Bazen il içinde yaptığımız basit görevlendirmelerde bile bizler zorlanırken, sizler operasyon bölgesine gönüllü gitmek için yarışıyorsunuz. Vatan sevgisinin ne olduğunu sizler yaşayarak gösterdiniz. Çoğu zaman bazı söylemler sözde kalıyor. Ama sizler bu söylemlerinizi yaptığınız davranışlarla gösterdiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Rabbim yar ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında çatışma bölgelerinde tehlikeli bir görevi başarı ile tamamlamanın gururunu yaşadıklarını ifade eden UMKE görevlileri de, çatışma bölgesinde yaşadıkları bazı anıları katılımcılarla paylaştı.
Oldukça duygusal anların yaşandığı toplantıda UMKE Sorumlusu Ömer Göksu, tüm ekip üyelerinin en tehlikeli yerlerde nöbet tutabilmek için adeta birbirleri ile yarıştıklarını söyledi. Askerler ile müthiş bir birliktelik içerisinde görev yaptıklarını anlatan Göksu, “Orada, ne asker ne de sağlık çalışanı atıl bir görevde kalmak istemiyor. Herkes çatışma bölgesinde görev yapmak istiyor. Silah sesleri ve bomba seslerini duyduğunda kimse kendi canını düşünmüyor ve o bölgede görev almak için can atıyor. Bu vatana bu orduya hizmet ediyor olmak bizler için büyük bir şeref. İnşallah, bu onur ve gurur verici görevlerde her zaman bulunmak isteriz. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.