Umrede vefat eden emekli öğretmen Havran’da defnedildi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde ikamet eden emekli öğretmen Leyla Özçam (73), umre ziyareti için gittiği Mekke’de vefat etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 17:53 |
/ 163 Kez Okundu
| |
Balıkesir’in Edremit ilçesinde ikamet eden emekli öğretmen Leyla Özçam (73), umre ziyareti için gittiği Mekke’de vefat etti.
18 Şubat tarihinde kutsal topraklara giden Leyla Özçam, 24 gün kaldığı kutsal topraklardan gelmesine bir gün kala 13 Mart tarihinde hayatını kaybetti. Özçam’ın ailesi ise cenazeyi Havran’a defnetmek istedi.
Suudi Arabistan’a resmi müracaatın yapılmasının ardından yaklaşık 10 gün sonra cenaze özel uçakla bu sabah İstanbul’a, ardından ise İzmir’e getirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracı ile öğle saatlerinde İzmir’den alınan cenaze Akçay Caddesi üzerindeki Özçam’ın evine getirilerek helallik alındı. Ardından ise Yeşil Camii’ne getirildi. Cenazede Edremit Müftüsü Sait Emin Arvas orada vefat etmenin, bu mübarek gün ve kandilde de toprağa verilmenin kolay kolay herkese nasip olmayacağını belirtti. İmam Hatip Alaaddin Gürbüz tarafından kılınan cenaze namazının ardından emekli öğretmen Leyla Özçam’ın cenazesi, Havran Kabristanı’nda defnedildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.