UNHCR, Güney Sudanlı mülteciler için yardım çağrısında bulundu

Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNHCR), Güney Sudan’dan kaçan mülteciler için acil yardım çağrısında bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
02 Şub 2018 / Cum 09:29 |
/ 35 Kez Okundu
| |
Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNHCR), Güney Sudan’dan kaçan mülteciler için acil yardım çağrısında bulundu.
Birleşmiş Milletler mülteci kuruluşu yaptığı açıklamada, Güney Sudan’da uzun süredir yaşanan çatışmanın insani maliyetinin, bu yılın sonuna kadar üç milyonu aşacağını bildirdi.
UNHCR Komiseri Filippo Grandi ve BM Acil Yardım Koordinatörü Mark Lowcock, savaşın devam etmesi nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalanlara yönelik 3,2 milyar dolarlık yardım talebinde bulundu. Grandi, şiddetin “Güney Sudan’ı genç bir ulusun en büyük kaynağı olması gereken insanlardan arındırmak” olarak nitelendirdi.
Filippo Grandi ve Mark Lowcock, ayrıca Kuzey Kenya’daki Kakuma mülteci kampında ülkeden yeni gelen mültecileri ziyaret etti. Lowcock, çatışmanın acımasız ve ölümcül bir hal aldığını vurgulayarak mültecilere maddi yardımın sürdürülmesinin insanlığın gereği olduğunu ifade etti.
Yapılan açıklamada 2.5 milyon Güney Sudanlının yardıma ihtiyaç duyduğu bildirildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.