Üniversite Öğrencilerine girişimcilikte ilk adım anlatıldı

Adıyaman Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu tarafından öğrencilere yönelik ‘Girişimcilikte ilk adım’ adlı konferans düzenlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 13:04 |
/ 78 Kez Okundu
| |
Adıyaman Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu tarafından öğrencilere yönelik ‘Girişimcilikte ilk adım’ adlı konferans düzenlendi.
Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi Vehbi Koç Konferans Salonunda gerçekleştirilen, Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı Eğitmen Cüneyt Efe Özar ve Girişimci Eğitmen Özge Nur Yağız’ın konuşmacı olduğu konferansa Adıyaman Üniversitesi akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler katıldı.
Girişimci Eğitmen Özge Nur Yağız’ın sunumuyla başlayan konferansta kişisel gelişim teknikleri, imaj yönetimi ve beden dili konuları ile ilgili bilgiler verildi. Öğrencilerin mezun olduktan sonra iş hayatlarında gerekli olabilecek konularda deneyimlerinden bahseden Yağız, amaç, sunum ve prova konularında konuştu. Özellikle beden dilini iyi kullanmanın sağladığı avantajlardan bahseden Yağız, "Biz konuşmasak da bazen bedenimiz kendiliğinden konuşur" dedi.
Sosyal medya ile ilgili bilgiler veren Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı Eğitmen Cüneyt Efe Özar ise sosyal medyanın amacına uygun kullanıldığı taktirde birçok iyi yönünün olduğunu ancak bir o kadar da olumsuz yönünün olduğunun altını çizdi.
Özar, "Sosyal medya hayatımızın her yerindedir. Olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Sosyal medyayı kullanarak hem çok verimli çalışmalar yapabilir hem de olumsuzluklara zemin hazırlayabiliriz” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.