Vali Ayhan ve Başkan Beyazgül vatandaşlara aşure dağıttı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Vali Ayhan ve Başkan Beyazgül vatandaşlara aşure dağıttı
28 Tem, 2023 / Cum 19:22
/ 44 Kez Okundu
| |

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Muharrem ayı münasebetiyle Aşevi Derneği tarafından düzenlenen aşure dağıtımına katıldı. Başkan Beyazgül ile Vali Salih Ayhan, yemek almaya gelen vatandaşlara aşure dağıttı.

Her yıl geleneksel olarak Muharrem ayında vatandaşlara aşure ikramında bulunan Aşevi Derneği bu yılda Aşure geleneğini sürdürdü. Aşevinde düzenlenen aşure ikramına katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile birlikte kazanların başına geçerek yemek almaya gelen vatandaşlara aşure dağıttı. Başkan Beyazgül, "Valiliğimiz ile Büyükşehir Belediyesi olarak Aşevi Derneğine her zaman destek veriyoruz ve destek vermeye devam edeceğiz. Bu gün Aşure Günü ve Aşevi Derneğinde 26 bin kişilik aşure yapıldı. Diğer zamanlarda da aşevi tarafından yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara yardımlar yapılıyor. Deprem ve sel felaketinde Aşevimiz halkımızın yanında olmuştur’’ diye konuştu.
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise aşurenin birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu söyledi. Aşevi Derneği Sorumlusu Ali Topal ise desteklerinden dolayı Başkan Beyazgül ile Vali Ayhan’a teşekkür etti.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.