Vali Çağatay’dan okul ziyaretleri

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz ile birlikte Nurullah Eren ve Şehit Tahsin Barutçu Anadolu liselerini ziyaret etti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 May 2019 / Cum 10:00 |
/ 30 Kez Okundu
| |
İlk olarak Nurullah Eren Anadolu Lisesine gelen Vali Çağatay, idareciler tarafından karşılandıktan sonra okulu gezdi. Vali Çağatay, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) destekleri ile 30 öğretmenin ‘Robotik Kodlama’ eğitimi aldığı, aldıkları eğitimi öğrencilere aktaracakları atölyeyi gezdi.
Daha sonra Şehit Tahsin Barutçu Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Çağatay, bir sınıfta öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerle geleceğe yönelik hedefleri hakkında konuşan Çağatay, “Her biriniz elbette güzel mesleklerin sahibi olacaksınız. Kiminiz doktor, öğretmen, mühendis olacak, kiminiz çiftçi, esnaf. Ama asıl olan hangi mesleği yaparsanız yapın görevinizi en iyi şekilde, layıkıyla yapın” tavsiyesinde bulundu.
Okul bahçesindeki öğrencilerin 19 Mayıs provalarını da takip eden Vali Çağatay, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.