Vali Coşkun: “Açık Kapı Projesi iletişim ve güveni arttıracak”

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Açık Kapı Projesi’nin devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni artıracağını söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Mar 2018 / Per 12:48 |
/ 140 Kez Okundu
| |
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Açık Kapı Projesi’nin devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni artıracağını söyledi.
Vali Coşkun, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilmek üzere hazırlanan ’Açık Kapı Projesi’ bilgilendirme toplantısında, “Açık Kapı Projesi; devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni artırmak, vatandaş talep ve beklentilerinin toplanmasını ve oluşturulacak politikalara esas olmak üzere anlamlandırılmasını sağlamak amacıyla oluşturulan bir projedir. Bu proje ile vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyerek taleplere hızlı ve doğru çözümler üretilmesi, güler yüzlü çalışanlarıyla tüm vatandaşlarla birebir ve sıcak bir iletişim kurulması, İçişleri Bakanlığına bağlı kurumlar, yerel yönetimler ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde mümkün olan en fazla konuda hizmet verilmesini sağlamak, hizmetlerde vatandaş memnuniyetinin artırılması, toplumda kamu hizmetlerini sunanlarla vatandaşlar arasındaki karşılıklı iletişim ve güvenin artırılması, vatandaş talep ve beklentilerinin toplanmasını ve oluşturulacak politikalara esas olmak üzere anlamlandırılması, kronikleşmiş sorunlara çözümler üretilmesi amaçlanmaktadır" dedi.
Vatandaşların, valiliklerde bulunan Açık Kapı Bürolarına giderek veya internet üzerinden online olarak ya da yakında hizmete geçecek olan mobil uygulama yoluyla başvuru yapabileceklerini belirten Vali Coşkun, "Başvuru yapıldığı anda başvuru sahibine SMS yoluyla bir başvuru numarası gönderilecek, başvuru elektronik sisteme kaydedilecek sonrasında başvuru sahibi başvuru durumunu online olarak takip edebilecektir. Oluşturulan başvurular konusuna göre ayrıştırılarak ilgili kuruma yönlendirilip 7 gün içinde olumlu ya da olumsuz cevaplanması sağlanacaktır. Taleplerin durumuna göre başvuru sahibiyle gerekirse arkadaşlarımız bire bir iletişime geçeceklerdir. Bakanlık Merkezinden de illerimize yapılan tüm başvuru süreçlerinin görülebilmesi, sorun alanlarının tespit edilerek hem yerel hem de merkezi düzeyde bu alana ilişkin yönetim politikaları ve hizmet sunum tekniklerinin geliştirilmesi de bu proje ile amaçlanmaktadır” diye konuştu.
Vali Coşkun konuşmasının son bölümünde projenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde kamu kurum müdürlerinin katkısının önemli olduğunu vurgulayarak, kurumlarda yetkili şube müdürlerinin kurumlara yönlendirilen vatandaş taleplerini takip edeceklerini ve 7 gün içerisinde başvuruların cevaplanacağını kaydetti.
Vali Coşkun’un konuşmasının ardından Açık Kapı Koordinatörü İl Planlama Uzmanı Bayram İnce tarafından ‘Açık Kapı Projesi’ tanıtım sunumu ve Açık Kapı Personeli Duygu Topalhan tarafından ise Açık Kapı sisteminin kullanımı ile ilgili iş ve işlemlerin anlatıldığı sunum yapıldı.
Toplantının ardından Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları, valilik binası giriş katında oluşturulan Açık Kapı bürosunu ziyaret ettiler.
Toplantıya Vali Coşkun’un yanı sıra Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, kurum yetkilisi şube müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.