Vali Demirtaş, dizi ve sinema filmi ekipleriyle bir araya geldi

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, çekimleri Adana’da gerçekleştirilen ulusal kanallarda yayınlanan "Yeni Gelin", "Bir Zamanlar Çukurova’da", “Kuş Bakışı Adana” ve "Kaçak" dizileri ile internette yayınlanan "Hasat", "Gölge", "Tombala", "Türkiye’de Çocuk İşçiliği" ve "Silahın Cesareti" ve adlı sinema filminin yapımcı, senarist ve oyuncularıyla bir araya geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 12:42 |
/ 174 Kez Okundu
| |
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, çekimleri Adana’da gerçekleştirilen ulusal kanallarda yayınlanan "Yeni Gelin", "Bir Zamanlar Çukurova’da", “Kuş Bakışı Adana” ve "Kaçak" dizileri ile internette yayınlanan "Hasat", "Gölge", "Tombala", "Türkiye’de Çocuk İşçiliği" ve "Silahın Cesareti" ve adlı sinema filminin yapımcı, senarist ve oyuncularıyla bir araya geldi.
Park Zirve’de gerçekleşen etkinlikte dizi ve sinema filmi ekibine hitap eden Vali Mahmut Demirtaş, yapımcı, senarist ve oyunculara Adana’nın tanıtımına sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.
Vali Demirtaş, "Güney Adana Kalkınma Programı" kapsamındaki çalışmaları anlattı. Sinema filmi ve dizilerin senarist, yapımcı ve oyuncularına, büyük önem verdiğini vurguladığı Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında, kentin güneyi ile kuzeyi arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak ve pozitif entegrasyonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler veren Vali Demirtaş, “Adana’yı güneyi ile kuzeyi her alanda marka şehir yapmak istiyoruz. Bunun için de gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Güney Adana’yı eğitimde, sağlıkta, güvenlikte ve sosyal anlamda kenti aynı seviyeye getirecek projelere imza atarak, “Modern ve Marka Şehir Adana” hedefimize doğru büyük bir gayret içerisindeyiz. Bu konuda Güney Adana Kalkınma Programı dolayısıyla hazırlamış olduğumuz projelerimizi anlatan kitapçıkları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Şimdiden kentimize sağlayacağınız katkIlar için teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Mahmut Demirtaş, Adana’nın bir kent kültürüne sahip olduğunu dile getirerek, Çukurova’nın birçok yazar, sinema ve tiyatro oyuncularını bağrından çıkarttığını, her şehirde ve ülkede olabilecek olumsuz görüntülerden çok festival şehri olan Adana’nın bir çok güzellikleri olduğunu ve bu yönünün ulusal medyada daha çok yer bulmasını da vurguladı.
Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari’nin de katıldığı yemekli toplantı, Adana’nın sahip olduğu değerlerin tanıtımı konusunda görüş alışverişinde bulunulmasıyla sürdü.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.