Vali Demirtaş: "Yaşlılarımızın en büyük ihtiyacı ilgi, şefkat ve sevgidir"

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Yaşlıları daima saygıyla ve sevgiyle kucaklamak, toplumun her ferdinin en önemli görevlerinden biri olduğu asla unutulmamalıdır" dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 10:16 |
/ 82 Kez Okundu
| |
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Yaşlıları daima saygıyla ve sevgiyle kucaklamak, toplumun her ferdinin en önemli görevlerinden biri olduğu asla unutulmamalıdır" dedi.
Vali Demirtaş, “Yaşlılar Haftası” dolayısıyla yayımladığı mesajında, yaşlılığın, yaradılış özelliklerinin mutlak sonucu olarak insanın güç ve kuvvetini kaybettiği, bir başkasının desteğine ve yardımına ihtiyaç duyduğu en zor dönem olduğunu belirtti.
Vali Demirtaş, mesajında, “Bu zor dönemdeki büyüklerimize hürmet göstermek, mutlaka yerine getirilmesi gereken insani ve vicdani bir sorumluluktur. Yaşamları boyunca çalışan; didinen, emek veren, ailelerini sahiplenen, çocuklarının eğitim, sağlık, beslenme, giyinme gibi birçok ihtiyaçlarını karşılayan, koruma ve kollama görevlerini yerine getiren müstesna insanlar olan yaşlılarımızın en büyük ihtiyaçları ise ilgi, şefkat ve sevgidir. Yaşlıları daima saygıyla ve sevgiyle kucaklamak, toplumun her ferdinin en önemli görevlerinden biri olduğu asla unutulmamalıdır” ifadelerini kullandı.
Yaşam tecrübeleriyle insanlığa rehber olan yaşlılara karşı sevgi, saygı ve hürmet göstermenin toplumsal olduğu kadar vicdani bir sorumluluk olduğunu ifade eden Demirtaş, şunları kaydetti:
“Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak bizler; devletimizin ve hükümetimizin destek ve teşvikleriyle, yaşlılarımıza sahip çıkmak, onların yaşamlarını kolaylaştırmak ve daima yanlarında olmak doğrultusunda elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, “18-24 Mart Yaşlılar Haftası”nı en içten duygularımla kutluyor, ellerinden öptüğümüz ve daima başımızın tacı olarak gördüğümüz tüm yaşlılarımıza en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.