Vali Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü özel bireyler ile buluştu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Vali Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü özel bireyler ile buluştu
28 Oca 2024 / Paz 14:56
2 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Manisa Valisi Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü, Engelli Dernekleri Buluşuyor” programında engelli bireyler ve aileleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Manisa Valisi Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü, “Engelli Dernekleri Buluşuyor” programı kapsamında engelli bireyler ve aileleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Programın açılış konuşmasını yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Kılıç, etkinliğe göstermiş oldukları ilgi nedeniyle katılımcılara teşekkür etti.
Gönülleri engel tanımayan, sıcak kalpli, güzel kalpli insanların buluşmasına hoş geldiniz ifadeleri ile sözlerine başlayan Vali Enver Ünlü “Bugün sizler gönüllerinizi sofranızı bize açtınız, birlikte bir sofra paylaştık. Yıllarca insanların bilinç eksikliği ve empati yoksunluğu sebebiyle engelli kardeşlerimiz birtakım olumsuzluklara, ayrımlara maruz kaldı. Bunu en iyi aramızda bulunan siz sevgili aileler biliyorsunuz. Son yıllarda devletimiz, milletimiz, belediyelerimizle, vakıflarımızla, STK’larımızla ve en önemlisi siz değerli derneklerimiz birlikte çok başarılı çalışmalar yaptınız ve bugün bunun meyvelerini topluyor, güzel neticelerini birlikte yaşıyoruz” diye konuştu.
Toplumumuzda bugün sağlıklı olan her bireyin yarın bir potansiyel engelli adayı olduğuna da konuşmasında dikkat çeken Vali Ünlü, özel bireylerinde sağlıklı bireyler kadar güzel işler başarabileceğine vurgu yaptı.
Vali Ünlü “Onların hayatın her alanında yer almalarını sağlamak. Bizlerin görevleri arasında, bizler her zaman ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla devlet yönetmiş köklü bir medeniyetin mensupları olarak her konuda engelli kardeşlerimizin ve onların kıymetli ailelerinin yanlarında olmaya, onları mutlu ve memnun etmeye, eşlik etmeye, yaşamlarını kolaylaştırmaya gayret edeceğiz, önem vereceğiz. Çünkü onların mutluluğu, onların yüzündeki gülümseme bizleri de en az onlar kadar mutlu ediyor” dedi.
Vali Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü’nün misafirleriyle yakından ilgilenip sohbet ettiği programda özel bireylerin hazırladığı halk oyunları gösterisi ve yine özel bireylerin hazırladığı el sanatları sergisi büyük beğeni topladı.
Programa Vali Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Rana Kibar, Vali Yardımcısı Erhan Günay, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Kılıç, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.