Vali Zorluoğlu’ndan Van’a müjde

VAN (İHA) – Van Valisi Murat Zorluoğlu, Türkiye’de turizm sezonu startının Van’da verileceği müjdesini verdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 16:27 |
/ 125 Kez Okundu
| |
VAN (İHA) – Van Valisi Murat Zorluoğlu, Türkiye’de turizm sezonu startının Van’da verileceği müjdesini verdi.
Cumhuriyet Caddesi üzerinde kurulan ‘Turizm Danışma Ofisi’nin açılışını gerçekleştiren Van Valisi Murat Zorluoğlu, 2017 yılında Van’ı 500 binin üzerinde İranlı turistin ziyaret ettiğini ifade etti. Van’ın, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerlediğini vurgulayan Zorluoğlu, “2018 yılının ilk üç aylık verilerini geçen yılla kıyasladığımızda, yüzde 50’nin üzerinde bir turist artışı görüyoruz. Bu çok memnuniyet verici bir gelişmedir. Sadece geçtiğimiz cuma günü Kapıköy Sınır Kapısı’ndan Van’a giriş yapan turist sayısı 6 bin 700’dür. Bu sayı olarak bir günde yapılan en büyük giriştir. İnşallah nisan, mayıs, haziran ve devamında da mutlaka sürecek. Biz bu yıl içerisinde Van’da 700 binin üzerinde yabancı turist misafir edeceğimizi hesaplıyoruz” dedi.

“Türkiye, turizm sezonunun startını Van’da verecek”
Türkiye’de turizm sezonu startının Van’da verileceği müjdesini veren Vali Zorluoğlu, “Kültür ve Turizm Bakanı, 14 Nisan’da Van’da olacak. Biz Ankara’da iken kendisinden istirham etmiştik. Van, turizm sezonunun başlangıcını, startını verme noktasını hak ediyor. Lütfen bu sene Türkiye’nin turizm sezonunu Van’da açalım diye istirhamda bulunuştuk. Kendileri de bunu kabul etmişlerdi. Van, inşallah 14 Nisan Cumartesi günü Türkiye’de turizm sezonunun startının verileceği il olacak” ifadelerini kullandı.
Yeni hizmete açılan Turizm Danışma Ofisi ile ilgili de bilgi aktaran Vali Zorluoğlu, “Burası bir enformasyon, danışma ofisi. Ancak klasik bir danışma ofisinden daha fazla işlev görecek. Burası yabancı turistler için bir uğrak, bir danışma, aynı zamanda bir şikayet alma merkezi olarak çalışacak. Burada çalışan personeller, gelecek yabancı turistlerin şikayetlerini bize ulaştıracaklar, bunu takip edecekler ve geri dönüşümünü sağlayacaklar. İlimiz için, bölgemiz için bir ilk olması açısından önemli. Hem Doğu Anadolu Kalkınma Ajansımız, hem Van Büyükşehir Belediyemiz, hem Van Ticaret ve Sanayi Odamızla birlikte valiliğimizin koordinasyonunda Van’da böyle önemli bir merkezi hizmete açmanın memnuniyetini duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda eğer burası yetmez ise, şehrin bazı yerlerine birkaç tane daha oluşturulacak. Çünkü önümüzdeki yıllarda turist sayısının artacağına inanıyorum. Ben Van’ın önümüzdeki 10 yıl içerisinde bu gibi yerlerden birkaç taneye daha ihtiyacı olacağını düşünüyorum. Elbirliği ile bu şehrin kalkınmasına devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Açılış töreni, kurdele kesimi ve ofisin gezilmesi ile sona erdi.
Açılışa Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Kocameşe, Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt, Vali Yardımcısı İbrahim Civelek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Günay, TÜRSAB Başkanı Cevdet Özgökçe, Elite World Hotel Genel Müdürü Oktay Aksoy ve vatandaşlar katıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.