Van’da “3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme” eğitimi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürlüğünce hazırlanan “3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme” eğitimi başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 15:32 |
/ 84 Kez Okundu
| |
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürlüğünce hazırlanan “3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme” eğitimi başladı.
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında özel yetenekli öğrenciler ve öğretmenleri için “3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme” eğitimi çerçevesinde 32 öğrenci, 2 gün boyunca uygulamalı eğitim görecek. Van Bilim ve Sanat Merkezinde verilen uygulamalı eğitimlerle ilgili bilgi veren Proje Koordinatörü Betül Duran İnci, teknolojinin kendisini sürekli yenileyerek geliştiğini belirterek, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü olarak, teknolojik gelişmeleri ülkemizde yaygınlaştırmak için bu teknoloji eğitimlerinin verilmesini çok önemli buluyoruz. Teknoloji, sürekli kendini yenileyerek gelişmektedir. Ülkemizin geleceği için eğitim kurumları da bu gelişmeleri takip etmeli ve kendilerini yenilemeleri gerekmektedir. Birkaç yıl öncesine kadar büyük şirketlerin bünyesinde olan 3 boyutlu printer teknolojisi artık okul, ev ve ofislerde kullanılmaktadır” dedi.
Gelecekte 3 boyutlu printerların bedenimizden ulaşım araçlarına, hatta kullandığımız günlük eşyalara kadar hayatın birçok alanına şekil vereceğini ifade eden Proje Koordinatörü Mehmet Aziz Şahin ise, “3D yazıcılarla hem evde, hem okulda çocukların yeteneklerini geliştirmesine olanak tanımakta, kişisel, zihinsel ve mesleki gelişimi açısından da son derece önem arz etmekte ve geleceğin tasarımcılarına destek olmaktadır. Gelecekte 3 boyutlu printerlar bedenimizden ulaşım araçlarına, hatta kullandığımız günlük eşyalara kadar hayatın birçok alanına şekil verebilecekler. Bu gelişen teknoloji karsısında bizde bu eğitimlerle yerimizi almalıyız” diye konuştu.
Eğitim, alanında uzman akademisyen Yrd. Doç. Melih Kuncan tarafında atölye çalışmaları şeklinde veriliyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.