Van’da ‘Hutbe Okuma Yarışması’ finali

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlen ‘Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması’nın Van finali yapıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 15:26 |
/ 68 Kez Okundu
| |
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlen ‘Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması’nın Van finali yapıldı.
Erciş Vanyolu Camii’nde düzenlenen final yarışmasına İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Bedir, Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Metin Ermiş, Erciş İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 16 imam hatip lisesinin katıldığı yarışmada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, her anlamda iyi bir imam hatip neslinin yetiştiğini belirterek, bunun da gurur verici olduğunu söyledi. Tevke, yarışmaya katılan bütün öğrencileri gösterdikleri performanstan dolayı kutlayarak, “Bizi en çok sevindiren, haz aldığımız yarışmalardan biri de hutbe okuma yarışmasıdır. Buraya katılan, hutbeye çıkan bütün evlatlarımız bizim için birincidir, değerlidir. Yarışmaya katılan öğrencilerimizin aşkı, şevki heyecanını çok iyi anlıyorum. İnşallah şuurlu, akademik başarısı ve dini becerisi ile iyi yetişen bir imam hatip neslini burada gördük. Ülkemizin geleceği için, milli ve manevi değerlere bağlı, günümüzün her türlü sorunlarına cevap verebilecek şekilde donanımla yetişen ve her türlü dini aktiviteye sahip olan bir nesil gelmekte. Bu da bize onur vermektedir. Çocuklarımızın bu başarıları bizim yarına huzur ve güvenle bakmamıza neden olmaktadır. Bundan ötürü emeği geçenleri kutluyorum” dedi.
Yarışmada İpekyolu Merkez İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammed Aydın birinci, İpekyolu Said Nursi İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi Özgür Turuntay ikinci, Tuşba Hüseyin Çelik İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammed Musab Tuncay ise üçüncü oldu.
Yarışmada birinci olan İpekyolu Merkez İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammed Aydın, Şırnak’ta düzenlenecek olan bölge yarışmasında Van ilini temsil edecek.
Program sonrası dereceye giren öğrencelere protokol üyeleri tarafından çeşitli ödüller verildi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.