Vergi ödemelerinde son gün uyarısı

Yenimahalle Belediyesi, vergi mükelleflerini emlak, ÇTV, İRV ile yol harcamalarına katılım paylarının 2’inci taksit ödemelerinin 30 Kasım’da sona erdiği konusunda uyardı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
03 Kas 2017 / Cum 11:22 |
/ 78 Kez Okundu
| |
Yenimahalle Belediyesi, vergi mükelleflerini emlak, ÇTV, İRV ile yol harcamalarına katılım paylarının 2’inci taksit ödemelerinin 30 Kasım’da sona erdiği konusunda uyardı.
Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, söz konusu vergilerin 2017 yılı 2’inci taksitlerinin son ödeme süresinin 30 Kasım Perşembe olarak belirlendiği bildirildi. Vergi borçlarının, belediyenin tahsilat vezneleri ile Batıkent, Ata, Karşıyaka, Gazi Mahallesi, Şentepe Semt Birimlerinde ve Tapu Müdürlüğünde açılan tahsilat veznelerine yatırılabileceği gibi, tüm PTT şubelerinden 211 656 posta çeki hesabından da ödenebileceği belirtildi. Vatandaşların anlaşmalı bankaların şubelerinden de vergi borçlarını ödeyebilecekleri kaydedildi.

Mobil tahsilat aracı kolaylığı
Ayrıca yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsilat aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak. Öte yandan zamanı kısıtlı olan vatandaşlar, uzun kuyruklarda beklemeden T-belediye ve E-belediye hizmetleri sayesinde, vergilerini www.yenimahalle.bel.tr adresinden online olarak kredi kartı ile peşin veya taksitli ödeyebilecek. Vatandaşların vergilerini cezalı ödememeleri için gerekli bütün önlemleri alan belediye, veznelerini 13 Kasım tarihinden sonra hafta sonuna denk gelen günlerde de 09.00- 17.00 saatleri arasında açık tutacak.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.