Vicdansızlar 3 yavrusu olan sokak köpeğini av tüfeğiyle vurdu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 3 yavrusu olan sokak köpeği, av tüfeğiyle vuruldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 15:49 |
/ 61 Kez Okundu
| |
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 3 yavrusu olan sokak köpeği, av tüfeğiyle vuruldu.
150 Evler Mahallesi Sanayi Sitesi mevkiinde vatandaşlar tarafından sahip çıkılmaya çalışılan köpek, 3 yavru dünyaya getirdii. Yavrularını büyütmeye çalışan hayvanın sol arka bacağının kırıldığını fark eden mahalle sakinleri, durumu Veteriner Melik Turanlı’ya bildirdi. Turanlı, bölgeye gidip, bacağı kırılan hayvanı kliniğine götürerek tedavi altına aldı. Zavallı hayvanın çekilen röntgen filminde saçmayla vurulduğu ve bacağındaki kırıkların bu yüzden oluştuğu belirlendi.
Sokak köpeğini ameliyat eden Turanlı, hayvanın sol bacağına platin taktı ve hayvanı yakından takip etmeye başladı. Sokak köpeğinin 3 yavrusunu da bulunduğunu öğrenen Melik Turanlı, “Sahipsiz olduğunu öğrendiğimiz bu köpeğin bacağının kırık olduğunu gören bir hayvansever bize haber verdi. Son derece zayıflamış haldeki hayvanı hemen kliniğimize getirdik. Ayağındaki kırığın durumunu incelemek için röntgen çektik. Çekilen röntgende, kırığın sebebinin ateşli bir silahla yaralanmadan kaynaklandığını gördük. Hemen harekete geçerek, hayvanın kırık olan bacağına ortopedik müdahalede bulunduk. Bu işlemi yapmamızın akabinde, zavallı hayvanın yavrularının da olduğunu öğrendik. Bölgeye gidip hayvanın yavrularını bulduk. Şimdi yavrularla beraber talihsiz hayvanın bakımı devam ediyor” dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.