Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk: "Azmettiren de saldırıyı yapan da cezasını çekecek"

Geçtiğimiz günlerde uğradığı bıçaklı saldırı sonrası görevi başına dönen Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün başkanlığında toplanan belediye meclisinde, 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Mar 2018 / Pzt 16:16 |
/ 99 Kez Okundu
| |
Geçtiğimiz günlerde uğradığı bıçaklı saldırı sonrası görevi başına dönen Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün başkanlığında toplanan belediye meclisinde, 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Meclis toplantısından önce yaşadığı saldırı hakkında meclis üyelerine bilgiler veren Başkan Esat Öztürk, “ 22 Şubat 2018 tarihinde görevimiz başında bıçaklı saldırıya maruz kaldık. Meclis üyelerimize ve personelimize yaptığınız basın açıklamasından dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz oraya kamuya ait olan ve 15 yıldır işgal atında bulunan yolun açma çalışmasını görmek için bölgeye gittik. Orada menfur bir saldırıya maruz kaldık. Yaşatan da öldüren de Rabbimiz. Demek ki daha yaşayacak, hizmet edecek vaktimiz varmış. Allah çocuklarımızın yüzüne baktı. Çalışmalarıyla memnun olduğumuz vefakar ve cefakar mesai arkadaşım Sinan Sivritepe kardeşim, orada adeta kendini bize siper etti. O hain arkamızdan saldıracaktı. Planlayarak adam öldürme teşebbüsü var. Saldırgan hem arkadan hem de öldürücü darbe vuracağı için göğüs tarafına vurmaya çalıştı. İnsan olarak üzülmemek elde değil. Kendine yazık etti. Bu konuda zerre kadar merhametimiz yok. Azmettiren de, saldırıyı yapan da cezasını çekecek. Bizim bu tür şeylere pabuç bırakmayacak kadar yüreğimiz de, bileğimiz de, beynimiz de var. Ama biz kin güderek bunu yapmayacağız. Biz kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu olaydan sonra belediye çalışanları ve belediye başkanı ayağını gazdan çeker demişler. Ama yeminle söylüyorum artık gaza daha fazla basacağız. Bundan hiç kimsenin tereddüttü olmasın” diye konuştu.
Başkan Öztürk, kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Başbakan Binali Yıldırım’a, bakanlara, Kayseri valisine, milletvekillerine, garnizon komutanına, kurum ve kuruluşların yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarına, gönüllü kültür teşekküllerine ve basın sözcüsü ve özel kalemi kanalıyla kendisinden ilgisini esirgemeyen cumhurbaşkanına, telefonla, SMS ile geçmiş olsun dileklerini sunan, hastaneye ve eve gelerek kendisini ziyaret eden herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.