Yalova’da 3 yılda 11 milyon değerinde 368 proje hayata geçirildi

Yalova’da 3 yılda 11 milyon lira değerindeki 368 proje ile 368 genç çiftçi tarıma kazandırıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 May 2019 / Cum 16:02 |
/ 6 Kez Okundu
| |
Yalova Gıda ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen genç çiftçiler buluşma programı, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Konferans Salonu’nda yapıldı. Yalova Gıda ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, "21’inci yüzyılda da tarım ve gıda, su, enerji ve teknolojiyle beraber stratejik sektör olma konumunu sürdürmeliyiz. Güçlü bir ülke kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış olan ülkedir. Tarım, ülkemiz için bir milli güvenlik meselesidir. Bu doğrultuda tarlada izi olmayanın sofrada yüzü olmaz şiarından yola çıkarak toprağımıza gönül verip çalışmayı ve üretmeyi yaptığımız işin aslı saymamız; siz değerli çiftçilerimizle bizleri yarınımız için bugünden üretmeye başlamak ve hiç durmadan çalışmak hedefinde buluşturmaktadır" dedi.
Bu hedef doğrultusunda, Yalova’da genç çiftçi projelerine de, diğer projelerde olduğu gibi çok hassasiyet gösterdiklerini belirten Parıldar, "Üç yıl zarfında 368 genç çiftçilerimizi tarıma kazandırdık. Yaklaşık 11 Milyon lira değerinde olan ve yüzde 60’dan fazlasını kadın çiftçilerimizin oluşturduğu 368 projemizi hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte yeni başlatılacak projelerle destekleyecek, çalışarak ve üretmeye devam ederek daha da arttıracağız” diye konuştu.
Genç çiftçiler Yalova Valisi Muammer Erol tarafından başarı belgeleriyle onurlandırıldı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.