Yeni doğan kuzular sevinç kaynağı oldu

Erzincanlı küçükbaş hayvan üreticileri bu günlerde yeni doğan kuzuların sevincini yaşıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Oca 2018 / Sal 15:17 |
/ 78 Kez Okundu
| |
Erzincanlı küçükbaş hayvan üreticileri bu günlerde yeni doğan kuzuların sevincini yaşıyor. Emeklerinin karşılığını almaya başlayan üreticiler, gece gündüz demeden yeni doğan kuzularına bebek gibi bakıyor.
Erzincan’da küçükbaş hayvan üreticiliği yapan Şavak aşireti mensupları, emeklerinin karşılığını almaya başladılar. Geçimlerini besicilikle sağlayan üreticiler şu günlerde kuzuların hayata merhaba demesinin sevincini yaşıyorlar.
12 ay boyunca kuzuların doğmasını beklediklerini ifade eden Erzincanlı üretici Mesut Doğan, koyun sürüsünün bereket olduğunu ve güzel bir meslek icra ettiklerini söyledi.
Mesut Doğan, “Kuzularımız doğdu biz şu an mutluyuz, sevinçliyiz. 12 ay boyunca beklediğimiz an budur. Çünkü biz sonuç itibariyle kuzularımızdan verim alıyoruz, para kazanabiliyoruz. Tabi zor oluyor, bunları beslemek bunlara yem almak. 3- 4 ay sonrasına çıkarabilmek için bayağı emek sarf ediyoruz. Bütün kuzularımız bahar ayına sağlıklı bir şekilde çıkmıyor ve telef olan çok fazla oluyor. Tabi elimizden geldiği kadar güzel bir ortamda beslemeye çalışıyoruz.” dedi.
İkiz kuzularını kucağına alan üretici Mesut Doğan, bunlar sayesinde herkesin mutlu olacağını söyledi.
Doğan, “Bunlar da benim ikiz kuzularım. Allah’a şükür ikisi de sağlıklı. Ben şu ikiz kuzularımdan Allah’ın izni ile verimimi alacağım. Yazın yaylada inşallah koç gibi olacaklar ve bizde halk da mutlu olacak.” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.