Yeni itfaiye hizmet binasının ilk kazması vuruldu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının, daha modern ve kaliteli hizmet verebilmesi için yapılan yeni hizmet binasının ilk kazması vuruldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Şub 2018 / Sal 13:52 |
/ 63 Kez Okundu
| |
Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının, daha modern ve kaliteli hizmet verebilmesi için yapılan yeni hizmet binasının ilk kazması vuruldu.
Mardin Şehirlerarası Otobüs Terminalinin karşısında Mardin-Midyat Karayolu üzerinde geniş bir alanda yapımına başlanan hizmet binası, vatandaşlara daha hızlı ve yerinde hizmet verecek kapasitede yapılacak.
Vatandaşlar olağan belediyecilik ile tanıştı Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Şehrin her noktasında çıkabilecek olumsuzluklara anında ve hızlı müdahale edebilecek konumda, modern bir hizmet binası inşa ediyoruz. Belediyenin her kuruşunu hemşerilerimiz için kullandık ve kullanmaya devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz ilk günlerden itibaren bu şehrin her noktasına dokunacağız demiştik ve öylede yapıyoruz. Bizden önceki dönemde olağanüstü belediyecilik yapanlar bu şehrin çöplerini dahi toplamamışlardı. Biz ise olağan belediyecilik yaparak aslında belediyeciliğin ne demek olduğunu vatandaşlarımıza gösteriyoruz. Ben ve çalışma arkadaşlarım, alt ve üst yapısıyla bu şehri yeniden inşa ediyoruz” dedi.
Mevcut itfaiye binasının medeniyetler şehrine yakışmadığını vurgulayan Yaman, “Her alanda şehrimize yenilikler kazandırıyoruz. Şehrin kaderinin en büyük tanıklarından olan İtfaiye Daire Başkanlığımıza mevcut hizmet binası yakışmıyordu. Bizde yeni bir hizmet binası için kolları sıvazladık. Şehrin yapısına uygun ve çıkabilecek olumsuzluklara en kısa sürede müdahale edecek şekilde hizmet binamızın yerini belirledik. İtfaiye Daire Başkanlığının da ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılayacak modern bir hizmet binasının ilk kazmasını vurduk ve kısa sürede bitirerek hemşerilerimizin hizmetine alacağız. Yeni hizmet binamız şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.