Yerli hamsi tezgaha pahalı düştü

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Su Ürünleri Hali’nde bir süredir adeta bağımsızlığını ilan eden uskumru yerini yerli hamsiye devretti, ama restoranların ve vatandaşların hamsiye olan talebi fazla olunca kilosu 30 TL’ye yükseldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Mar 2018 / Pzt 12:26 |
/ 89 Kez Okundu
| |
Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Su Ürünleri Hali’nde bir süredir adeta bağımsızlığını ilan eden uskumru yerini yerli hamsiye devretti, ama restoranların ve vatandaşların hamsiye olan talebi fazla olunca kilosu 30 TL’ye yükseldi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Hali’nde yerli hamsi tezgaha düştü. Bir süredir hava muhalefeti sebebiyle avlanmaya çıkamayan ve Ege’den gelen balıkla tezgahlarını süslemeye çalışan Bandırmalı balıkçılar yerli hamsinin gelişi ile sevindi, ama tezgahların boşluğundan yararlanan hamsi yoğun talebi görünce fiyat artışının kurbanı oldu.
Bandırma Balık Hali’nde esnaflık yapan Cem Tecimen, "İklimlerin düzelmesi ve havaların soğuması ile birlikte yerli hamsi tekrar kendini göstermeye başladı. Fakat restoranların ve vatandaşlarımızın hamsiye karşı talebi yüksek olduğu için hamsi fiyatı halen düşüşe geçmedi. Şu anda 30 liraya satıyoruz kilosunu. Fırtına olmadığı ve hava böyle soğuk devam ettiği sürece hamsi 10-15 liraya düşer ve halkımız ucuz balık yer" dedi.
Tecimen, Bandırma Balık Hali’nde bugün itibariyle istavritin 10 TL’ye, çinekopun 25 TL’ye satıldığını ifade etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.