’Yetimi güldür ki dünya gülsün’ projesi

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri Mersin Şubesi (İHH) iş birliğinde, ’Yetimi güldür ki dünya gülsün’ projesi kapsamında, il genelinde belirlenen 100 yetim çocuğa ’karne şenliği’ düzenlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
01 Şub 2018 / Per 10:24 |
/ 108 Kez Okundu
| |
Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri Mersin Şubesi (İHH) iş birliğinde, ’Yetimi güldür ki dünya gülsün’ projesi kapsamında, il genelinde belirlenen 100 yetim çocuğa ’karne şenliği’ düzenlendi.
Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, dezavantajlı çocuklara devletin sıcak yüzünü göstermek, diğer çocukların sahip olduğu imkanlara kavuşmalarını sağlamak, dezavantajlı durumlarını biraz olsun hafifletmek ve yüzlerinde bir tebessüm oluşturulması amacıyla ’Yetimi güldür ki dünya gülsün’ projesinin düzenlendiği bildirildi.
Proje kapsamında yetim çocuklar için ’karne şenliği’ düzenlendi. Mersin Gençlik Merkezleri Müdürü Fatih Nacar, Şube Müdürü Mehmet Kavuştu ve İHH Mersin Şubesi gönüllülerinin katıldığı etkinlikte, yetim çocuklar, hazırlanan birbirinden güzel koreografiler ve oyunlarla gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.
Etkinlik sonunda yetim çocuklar için hazırlanan hediyeler, Mersin Gençlik Merkezleri Müdürü Fatih Nacar ve Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Kavuştu tarafından verildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.