Yollar artık hem daha güvenli hem daha estetik

Manisa genelinde yolların daha güvenli ve estetik olması için dört bir koldan çalışmalar yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesinin hem Alaşehir hem de Salihli’deki çalışmaları hızla devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
25 Mar 2018 / Paz 14:54 |
/ 92 Kez Okundu
| |
Manisa genelinde yolların daha güvenli ve estetik olması için dört bir koldan çalışmalar yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesinin hem Alaşehir hem de Salihli’deki çalışmaları hızla devam ediyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Alaşehir’de İzmir-Denizli karayolu üzerinde yolu daha güvenli hale getirmek için yapımına başlanan köprülü kavşak projesinde inşaatında çalışmalar devam ederken, Prestij Cadde projesi kapsamında, Salihli ilçe merkezindeki Avar Caddesi’nde gerçekleştirilen çalışmaların büyük bölümü de tamamlandı.

Alaşehir’e hayat kurtaracak proje
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Alaşehir’de İzmir-Denizli karayolu üzerinde yapımına başlanan köprülü kavşak projesinde inşaatında çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, kavşağın bölge için önemine değinerek” Hayat kurtaracak proje” ifadelerinde bulundu.
Manisalı vatandaşların rahat, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilmesi adına önemli çalışmalara imza atan Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Alaşehir’de İzmir-Denizli karayolu üzerinde yapımına başladığı köprülü kavşak inşaatında çalışmaları devam ediyor. Yürütülen çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir yerinde inceledi. Demir’e, Büyükşehir Belediyesi Alaşehir Koordinasyon Şube Müdürü Hüseyin Güner de eşlik etti. Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Demir, projenin ilçe önemine değindi.
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması adına bu kavşağın çok önem taşıdığına dikkat çeken Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, “Trafik akışını rahatlatacak ve ulaşımda güvenliği sağlayacak kavşak projemizde çalışmalarımız devam ediyor. Hayat kurtaracak projemizi kısa sürede bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine açmak istiyoruz” dedi. Demir, kavşak projesindeki incelemelerinin ardından Alaşehir Koordinatörlüğü’nü ziyaret ederek ilçede yürütülen çalışmalar hakkında istişarede bulundu.

Prestij caddesinde sona yaklaşıldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Prestij Cadde projesi kapsamında, Salihli ilçe merkezindeki Avar Caddesi’nde gerçekleştirilen çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Üst yapısıyla yenilenen Avar Prestij Caddesi, dekoratif ve rengarenk aydınlatma sistemiyle baştan aşağı ışıklandırıldı. Bisiklet yolu düzenlemeleri ile peyzaj ve çiçeklendirme çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte Avar Caddesi bambaşka bir görünüm kazanacak.
Salihli halkına prestij caddelerinin hayırlı olmasını söyleyen Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Salihli’de yoğun olarak kullanılan üç caddemizi prestij caddesi olarak ilan etmiştik. Bu caddelerden olan Avar Caddesi’nde çalışmalar bisiklet yolu, cep otoparkları, yenilenen kaldırımları, yolu ve son olarak ışıklandırması ile prestij caddesi adına yakışır modern bir görünüme kavuştu. Şüheda ve Atatürk Caddelerinde devam eden prestij çalışmaları da en kısa sürede tamamlanarak, halkımızın hizmetine sunulacaktır. Bu önemli projelerin hayata geçmesinde destek veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e de teşekkür ediyorum. Avar Prestij Caddesi Salihli’ye hayırlı olsun” dedi.
17 ilçede altyapı ve üstyapı yatırımları ile vatandaşların yaşamlarına değer katan projeleri hayata geçirdiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Salihli ilçesinde Avar Caddesi’nde başlattığımız prestij caddesi projesini tamamlama noktasına geldik. Ortaya çıkan görüntü de, ilçeye değer katan bir çalışma yaptığımızın göstergesi. İlçe halkımıza hayırlı olsun. Işıl ışıl parlayan Avar Caddesi’nin Salihli’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.