Yozgat’ta Nevruz kutlaması

Yozgat’ta Nevruz Bayramı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yozgat Belediyesi ve Bozok Üniversitesi İş birliğinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 12:05 |
/ 17 Kez Okundu
| |
Yozgat’ta Nevruz Bayramı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yozgat Belediyesi ve Bozok Üniversitesi İş birliğinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Nevruz Bayramı kutlama etkinliği Bozok Üniversitesi Kampus Alanı Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Metin Halıcı günün anlam ve önemine dair açıklamalarda bulundu.
Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ise yaptığı açıklamada Nevruz’un Türk Dünyasında binlerce yıldan beri kutlanan bir bayram olduğunu söyleyerek “Ama maalesef terör örgütleri bu bayramı sabote etmeye kalkıştı. Ama halkımız buna müsaade etmedi. Bugün de üniversitemizde, belediye ve kültür müdürlüğümüz işbirliğinde gençlerle bu bayramı kutladık. Baharın başlangıcı Türk Dünyasında bizim milli bayramlarımız gibi çok büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Biz bu geleneği unutmuyoruz son yıllarda da halkımız bu bayrama sahip çıktı. Kötü niyetli grupların buna sahip çıkmasına karşı çıkmalıyız, onları engellemeliyiz. Halkımızda bu birlikteliği sağladı. Ben birlikte sağlıklı, mutlu tüm Türk Dünyasında barış içerisinde günler diliyorum. Herkesin Nevruz Bayramını tebrik ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından katılımcılar, yumurta tokuşturdu, demir dövüp, nevruz ateşi üzerinde atladı. Öğrenciler müzik eşliğinde halay çekip eğlendi. Program Türkmen pilavı ikramı ile son buldu.
Programa Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu ve öğrenciler katıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.