Yüksekova’da renkli Ramazan geceleri

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yürütülen başarılı operasyonlar sonucu vatandaşlar Ramazan gecelerini huzur içerisinde geçiriyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 May 2019 / Per 10:30 |
/ 23 Kez Okundu
| |
Yüksekova ilçesinde vatandaşlar iftardan sonra çarşı merkezine akın ediyor. Gündüz oruçlu olan vatandaşlar, sahura kadar çarşı merkezinde zaman geçirmenin keyfini çıkarıyor. Para kazanmak isteyen esnaf geç saatlere kadar iş yerlerini açık bırakırken, seyyar satıcılar da kurdukları tezgahlarda çeşit çeşit yiyecek ve içecek satarak ailelerini geçindiriyor. Yürütülen başarılı operasyonlar sonucu huzurlu günleri yaşayan ilçe halkı, zaman zaman müzik eşliğinde halay çekmeyi de ihmal etmiyor.
Ramazan gecelerinin çok güzel geçtiğini kaydeden Necmettin Kaval isimli vatandaş, iftardan sonra dışarıya çıkıp gezmenin büyük bir zevk olduğunu kaydetti.
Eşref Buldan isimli genç ise Ramazan gecelerinin cıvıl cıvıl geçtiğini kaydederek, geceleri arkadaşlarıyla gezip zaman geçirdiklerini söyledi.
Nedim Evci isimli esnaf da Ramazan gecelerinin eskiye nazaran huzur ortamında geçtiğini söyledi.
İlçede çay bahçesi işleten Necip Çapraz da Yüksekova’da insanların Ramazan gecelerinde sahura kadar dışarıda zaman geçirdiğini kaydetti.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.