Yunus Emre Enstitüsü onlarca Afgan öğrenciyi Türkiye’ye gönderiyor

Türkiye ve Afganistan arasındaki kültürel ve eğitim bağlarının pekişmesi için faaliyetlerini sürdüren Yunus Emre Enstitüsü, Kabil Üniversitesi Türkoloji Bölümünde tanıtım programı gerçekleştirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Şub 2018 / Çar 17:09 |
/ 66 Kez Okundu
| |
Türkiye ve Afganistan arasındaki kültürel ve eğitim bağlarının pekişmesi için faaliyetlerini sürdüren Yunus Emre Enstitüsü, Kabil Üniversitesi Türkoloji Bölümünde tanıtım programı gerçekleştirdi.
Yunus Emre Enstitüsü Afganistan Müdürü Abdullah Yegin yaptığı açıklamada, “Tanıtım programı, onlarca Afgan öğrencinin yaz okulu başvurusuna yol açacaktır” dedi. Yegin, “Yunus Emre Enstitüsü, şu an onlarca Afgan öğrencisi için Kabil Üniversitesi Türkoloji Bölümünde Türk dili kursunu bedava sağlamaktadır. Kurs sınavlarından başarılı olan Afgan öğrencilerin 25’i bir aylık Türkiye yaz okulu şansına hak kazanacaktır” ifadelerini kullandı.
Geçen yıl “yaz okulu” bursunu kazanan Katayun Ahmadi, Türkiye’yi yakından görmekten mutlu olduğunu belirterek, “Türkiye’yi daha yakından tanımak için Yunus Emre Enstitüsünü seçtim” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.