Yunuskent’te geçici kabul süreci başladı

Yunusemre Belediyesi’nin Türkiye’deki en başarılı toplu konut projeleri arasında gösterilen 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin ilk etabı tamamlanıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Mar 2018 / Per 15:18 |
/ 50 Kez Okundu
| |
Yunusemre Belediyesi’nin Türkiye’deki en başarılı toplu konut projeleri arasında gösterilen 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin ilk etabı tamamlanıyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ortaklığıyla yapılan projede geçici kabul süreci başlarken; yaz aylarında bölgede yaşam başlayacak.
Türkiye’nin en prestijli toplu konut projeleri arasında gösterilen 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nde süreç hızla ilerliyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla hayata geçirilen projede 1.101 konut ve sosyal donatı alanlarından oluşan ilk etapta çalışmalar tamamlanırken; 2. etapta da bloklar hızla yükseliyor. Bölgede yürütülen çalışmaları AK Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı yönetimine anlatan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, partililere bölgeyi gezdirdi. İnceleme gezisine İlçe Başkanı Fatih Katıöz ve yönetimi, Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürü Hakan Yılmazbaş ve teknik ekip katıldı.

Çalışmaları ilçe yöneticilerine anlattı
Çalışmalar hakkında ilçe yönetimini bilgilendiren Kılıç Kaya bir milyon 550 metrekare alanda bir şehir inşa ettiklerini kaydetti. 6 etapta tamamlanacak proje hakkında bilgi veren Kaya, “Akgedik bölgesinde 5 bin 500 konut inşa edilecek. Bunlardan 1.101’i tamamlanmak üzere. 1.584 konuttan oluşan 2. etapta da çalışmalar son hız ilerliyor. Elbette sadece konut yapılmıyor. Okul, cami, meydan, parklar, otoparklar kısacası bir şehir inşa ediliyor. Burada altyapılarını, yollarını da tamamlıyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak bu alanda tüm gücümüz ile çalışıyoruz. Bu çalışmaları da Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, AK Partili teşkilatlar ve milletvekillerimizden aldığımız güç ile yapıyoruz. AK Parti Yunusemre ilçe yönetimini burada bilgilendirmekten mutluyuz” diye konuştu.

Geçici kabul süreci başladı
Yaz ayları itibariyle Akgedik’te yaşamın başlayacağını ifade eden Kılıç Kaya açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Bölgede oldukça titiz bir çalışma yürütülüyor. Geçici kabul sürecine girmiş bulunuyoruz. Bu süreçte eksikler belirlenerek, yüklenici firmanın gidermesini istenecek. Daha sonra hak sahiplerimiz dairelerini gezerek bir eksikliği tespit ettiğinde bunu firmaya bildirecek. Firma bu eksikleri 2 hafta içerisinde tamamlayacak. Konut sayısı yüksek olduğu için sözleşme sürecinde olduğu gibi hak sahiplerimizi blok blok davet edeceğiz. Burada hummalı bir çalışma yürütülüyor. İzlenecek süreci hak sahiplerimize duyuracağız. Yaz aylarında Yunuskent’te yaşam başlayacak.”

“Yapılanlarla gurur duydum”
Hizmetleri takdirle karşıladıklarını belirten AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz ise şunları söyledi: “Bir Manisalı olarak gurur duydum. Başkanımızın ve ekibinin ufku çok geniş. Vatandaşlarımız AK Partili belediyelerin neler yaptığını, hizmet çıtasını nasıl yükselttiğini görüyor. Yunusemre Belediyesi Manisa’nın çehresini değiştirecek bir projeye imza attı. Başkanımız ve ekibini kutluyorum. Allah onlardan razı olsun.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.