Yurt dışındaki Türk gençleri, Türkiye’de Gençlik Kampı’nda buluşuyor

Yurt dışında yaşayan gençlere yönelik ’Kimlik ve Kültür’ temalı Yurt Dışı Türkler Gençlik Kampı düzenlenecek

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 13:11 |
/ 114 Kez Okundu
| |
Yurt dışında yaşayan gençlere yönelik ’Kimlik ve Kültür’ temalı Yurt Dışı Türkler Gençlik Kampı düzenlenecek.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, yurt dışında yaşayan Türk gençlerin öz kimliklerini tanımalarını ve korumalarını sağlayacak farklı içeriklere ve özel amaçlara sahip çeşitli hareketlilik programları düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı iş birliğinde yurt dışında yaşayan gençlere yönelik ’Kimlik ve Kültür’ temalı Yurt Dışı Türkler Gençlik Kampı 24 Mart-08 Nisan tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. Gençlik Kampı, 2015 yılından bu yana yurt dışında yaşayan 18-25 yaş arası üniversite öğrencisi veya mezunu Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi gençler için düzenleniyor.
Katılımcı gençler kamp süresi boyunca sosyal, sportif ve kültürel yönden kendilerini geliştirerek, Türkiye’de yaşayan akranları ile sosyal bağlar kurup anadil kullanımını ilerletme imkanı elde edecek. Gençler aynı zamanda, milli ve manevi değerlerimiz ile tarih, dış politika, Türkçe ve kişisel gelişim gibi konularda yapılan eğitim çalışmalarında da yer alma fırsatı yakalayacak. Program dahilinde ayrıca kültürel geziler de organize edilecek.
Programa 180 kız, 180 erkek olmak üzere toplamda 360 gencin katılması bekleniyor.
Katılımcıların konaklama ve yiyecek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacak. Kamplara yurt dışından katılmaya hak kazanan gençlerin Türkiye’ye geliş-gidiş seyahat giderleri ülkelere göre belirlenen tutarlarda Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenecek.
Erkekler ve kızlar için iki ayrı dönemde yapılacak olan kamp, erkekler için 24-31 Mart 2018, kızlar için ise 01-08 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.