Zihni Göktay: "Mehmetçiğe patates soğan soyarım, servis yaparım"

Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için başlatılan "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Mehmetçik’in Yanında" etkinliği kapsamında, Hatay’ın İskenderun ilçesinde "Hisse-i Şayia" adlı oyun sahnelendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 10:43 |
/ 83 Kez Okundu
| |
Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için başlatılan "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Mehmetçik’in Yanında" etkinliği kapsamında, Hatay’ın İskenderun ilçesinde "Hisse-i Şayia" adlı oyun sahnelendi.
İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda sahnelenen oyundan sonra ünlü oyuncu Zihni Göktay basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Şehit ailelerine başsağlığı, yaralı Mehmetçiklere acil şifalar dileyen Göktay, "72 yaşındayım evet cephede değil ama gerekirse cephenin gerisinde Mehmetçiğimizle omuz omuza görev yapmaya hazırım. Patates soyarım, soğan soyarım, çorbalarını karıştırırım, hatta servis tabaklarını hazırlarım. Bundan da gurur duyarım. Onlar da dedi ki, ‘Zihni hocam sen oyunlarını oyna o bize yeter.’ Dedim seve seve onu her zaman yapıyorum. İşte İskenderun’da ‘Hisse-i Şayia’ adlı oyunumuzu oynuyoruz. Mayıs ayında da 12 günlük bir turnemiz olacak. Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Antakya, İskenderun’da 2 ya da 3 oyunla geleceğiz. Mehmetçiğimize buradan zaferler diliyorum. Görevlerini en iyi şekilde tamamlayıp dönecekler. Dualarımız onlarla" dedi.
Hatay’da sokaklarda dolaştığını ve herkesin moralinin yüksek, her yerin tıklım tıklım olduğunu belirten Göktay, “Hatay’da gayet güzel hayat devam ediyor. Valimiz ile de görüştük. Giden gelen çok var. Çok yoğun, otellerde yer yok. Lokantalar, kafeler dolu. Çarşıda her yerde bayraklar asılmış. Halktan Mehmetçiğe müthiş bir destek var. Cephede askerlerimizle fotoğraf çektirirken onları da çok iyi moralli gördüm. Hatta röportaj verirken, Mehmetçiğimizin attığı top seslerini de duyduk, devam ettik. Ağladım, duygulandım. Tabi burada hüznümden dolayı ağlamadım. O anda atılan bombalar bizim muvaffakiyetimiz, zaferimiz için atılıyor. Allah evlatlarımızı korusun diye, duygulanarak ağladım” diye konuştu.
Tarık Şerbetçioğlu’nun yönettiği oyunda, Abar Taştekin, Hikmet Kömürcü, Selma Kutluğ, Tarık Şerbetçioğlu, Uğur Dilbaz, Yağmur Damcıoğlu Namak, Zeynep Göktay Dilbaz, Zihni Göktay rol aldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.