Ziraat teknikerleri lisans tamamlama hakkı istiyor

Tarım ve Ziraat teknikeri olarak görev yapan yüksek okul mezunu ve ön lisans eğitimi alan binlerce görevli lisans tamamlama hakkı verilmesini istiyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Oca 2018 / Pzt 17:24 |
/ 57 Kez Okundu
| |
Tarım ve Ziraat teknikeri olarak görev yapan yüksek okul mezunu ve ön lisans eğitimi alan binlerce görevli lisans tamamlama hakkı verilmesini istiyor.
Türkiye’de aktif çalışan 6 binin üzerindeki ziraat teknikeri, lisans tamamlama konusundaki mağduriyetlerinin giderilmesi istiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tokat ziyaretlerinde "Cumhurbaşkanım Ziraat Teknikerlerine Lisans tamamlama hakkının verilmesini istiyoruz" pankartı açarak seslerini duyurmaya çalışan ziraat teknikerleri adına Hasan Pelit, açıklamalarda bulundu. Pelit, aynı bakanlıkta çalışan veteriner sağlık teknikerlerinin 19.11.2014 Tarih ve 6569 sayılı kanunun 69’uncu maddesinin tanımış olduğu lisans tamamlama hakkına sahip olduğuna dikkat çekerek,"Biz ziraat teknikerleri olarak 19.11.2014 Tarih ve 6569 sayılı kanunun 69’uncu maddesine, ziraat teknikerlerinin de eklenmesini böylece yıllardır gösterdiğimiz çabamızın karşılığı olarak, lisans tamamlama hakkımızın verilerek bu konudaki adaletsizliğin giderilmesini istiyoruz. YÖK başkanlığıyla yapılan görüşmelerde kendileri için bir sorun olmadığını, yerlerinin müsait olduğunu, yalnız kanunda küçük bir değişiklik olmasını gerektiğini söylediler. Cumhurbaşkanım sizlerin değerli katkılarıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız bünyesinde kültür seviyesi daha yüksek, daha donanımlı ziraatçılar olarak vatandaşımıza hizmet götürme konusunda daha faydalı olacağımıza inanıyoruz. Allah sizden razı olsun" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.