Ak Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel yaptığı yazılı açıklama ile dış güçlerin desteklediği terör örgütlerine dikkat çekerek;

40 Yıldır PKK terör örgütüyle uğraşan ülkemiz, son dönemde dış güçlerin desteğiyle,DHKP-C, DEAŞ, PYD, YPG  gibi terör örgütleriyle de mücadele etmek durumunda bırakılmış, en son 15 Temmuz darbe girişimiyle gördük ki birde başımıza FETÖ terörü sarılmıştır.

Hiç kuşkusuz bu mücadelenin çok büyük maddi kayıpları olduğu gibi, manevi kayıpları da çok fazladır.

Bu manevi kayıplarımızdan bir tanesi de dün ilçemize bağlı Kurşunlu Mahallesinde defnettiğimiz şehidimiz Uzman Çavuş Hüseyin Gençer’dir.

Edinilen bilgiye göre, Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Yeniyazı köyü kırsalında keşif ve gözetleme görevi yürüten güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan  çatışmada yaralanan iki askerden biri olan Uzman Çavuş Hüseyin Gençer, kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. 26 yaşında hayatının baharında olan şehidimiz, bir çocuk babasıydı.

İyi ki varsınız,  vatan sağ olsun diyen analar, babalar, eşler ve kardeşler iyi ki varsınız. Bu Aziz Millet 15 Temmuzda da göstermiştir ki, vatanımıza saldıran ne kadar düşman varsa, 80 milyon biranda tek vücut olup düşmanın önüne dimdik set olacak, bir karış vatan toprağını dahi çiğnetmeyecektir.

Rabbimiz bize şehitlerimizin diri olduğunu fakat bizim bunu göremediğimizi beyan ediyor. Görüyorsunuz Şehitler Tepesi hiç boş kalmıyor. Toprağını kahramanlar bekliyor. Eğer biz bugün ay yıldızlı bayrağımızın altında özgürce nefes alıyorsak, minarelerimizden ezanlar 5 vakit okunmaya devam ediyorsa, geleceğimize güvenle bakabiliyorsak, bunu şehitlerimize, gazilerimize ve onların yolundan giden kahramanlarımıza borçluyuz.

 

 Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, ilçe halkımıza ve tüm milletimize baş sağlığı ve sabır, gazilerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum.