İnegöl'ün en büyük inşaat projesi olan İnegöl Belediyesi yeni hizmet binası ve kent meydanı projesinde inşaat çalışmalarının artan inşaat maliyetlerinden dolayı geçtiğimiz ay durmuştu.
Bugün ise şantiyede bulunan inşaat malzemeleri çalışan personel tarafından toparlanmaya başlandığı objektiflere yansımıştı.

RESMİ OLARAK İLETİLEN BİŞEY YOK

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban kendilerine iletilen bir tebligatın olmadığını belirterek “Bize resmi yazılı bir bildirim olmadı, işin resmiyete kavuşmasını bekliyorum. Benim şantiyede 2 tane bir mühendis bir tekniker olmak üzere personelim var. Başından sonuna kadar süreci takip ediyorlar. Ben kurumumun haklarını doğru yönetmek zorundayım, o günde söyledim bana tarafıma resmi olarak iletilmiş bir şey yok.”

SÖZLEŞMEYE GÖRE HAREKET EDİYORUZ
Sözleşme kurallarına göre hareket ettiklerini belirten Taban “Ben kendilerine şunu söyledim arkadaş ben sözleşme kurallarına göre hareket edeceğim. Sözleşme kuralları ne diyorsa siz inşaatınızı devam ettirmek zorundasınız, bende sizin paranızı bedelini ödemek zorundayım. Bana tebligat yapmalarını bekliyorum, yapmadıkları takdirde de eğer ki o çekilme süreci ile alakalı niyetlerini %100 ortaya koydukları anda bende gerekli tespitleri yapıp kamuoyunu bilgilendiririm.  “