Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ramazan Bayramı öncesinde yurt dışından gelen vatandaşların beklemeden, sıkıntı çekmeden gümrük işlemlerinin hızlı ve sorunsuz yapılması için sınır kapılarında gerekli tüm tedbirleri aldıklarını açıkladı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak, sabrın, şükrün ve hidayetin mükâfatı olan Ramazan Bayramı’na hep birlikte ulaştık. Ramazan’ın bereketlendirdiği iftar sofralarımızda dostlarımızla bir araya gelmenin, lokmalarımızı paylaşmanın, ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmanın manevi huzurunu yaşadık. Toplumsal hoşgörü ve dayanışma içerisinde merhametin, affetmenin ve muhabbet ikliminin had safhada hissedildiği bir ayı geride bıraktık. Ramazan ayı ibadet, bayram ise ziyaret zamanıdır. Rabbimizin bize lütfu olan bayramlar; dostlukların hatırlanması, dargınlıkların giderilmesi, geleneklerimizin yaşatılması, milli birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesi için eşsiz bir fırsattır. Bayramın manevi güzelliklerinden faydalanmayı Rabbim hepimize nasip etsin" ifadelerini kullandı.
İslam dünyasının bayram coşkusunu yaşadığı bu dönemde maalesef dünyanın farklı yerlerinde sıkıntı yaşayan Müslüman kardeşleri olduğuna dikkat çeken Bakan Tüfenkci şunları dedi:
"Onların huzura ve güvenliğe kavuşmasını, dökülen Müslüman kanlarının son bulmasını canı gönülden temenni ediyorum. Ülkemizde ise terör örgütleriyle kahramanca mücadele eden ve destan yazan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak Ramazan Bayramı öncesinde yurt dışından gelen vatandaşlarımızın beklemeden, sıkıntı çekmeden gümrük işlemlerinin hızlı ve sorunsuz yapılması için sınır kapılarımızda gerekli tüm tedbirleri aldık. Ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin yakınlarıyla bayramlaşabilmeleri için her yıl olduğu gibi yine sınır kapılarımızı kontrollü olarak açtık. Bu vesileyle bayramda fedakarca ve üstün gayretle çalışmaya devam eden personelimize çok teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam aleminin bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, Ramazan Bayramı’nın birliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılmasını, yaşadığımız coğrafyaya ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Hak’tan diliyorum."