Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Oryantiring Şampiyonası Bolu’da gerçekleştirildi. 130 kulüpten 1555 sporcunun kıyasıya mücadele verdiği yarışlarda İnegöl Belediyespor Oryantiring takım sporcuları 3 birincilik, 3 ikincilik, 1 üçüncülük ve 4 dördüncülük elde etmeyi başardılar.

“ORYANTİRİNG DOĞANIN TÜM GÜZELLİKLERİNİ SUNUYOR”
Doğal yaşamı bir adrenaline dönüştürme adına Dostum bünyesinde çalışmalarına devam eden Oryantiring branşının İnegöllü çocuklarımız ve gençlerimiz arasında hızla yayıldığını belirten Belediye Başkanı Alper Taban, “Oryantiring (Koşarak Yürüyerek Hedef Bulma); her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporu. Koşarken düşünebilmek, kaybolmadan ilerlemek, araziyi iyi okuyabilmeyi, haritayı üç boyutlu düşünmeyi gerektiriyor. Bir doğa sporu olarak yediden yetmişe kadar her kesime hitap eden Oryantiring ayrıca bütün ailenin birlikte yapabileceği bir aile sporu. Doğa ile bütünleşmeyi amaçlayan Oryantiring sporu kentsel yaşamdan sıyrılarak doğanın güzelliklerine yelken açmak için büyük bir fırsat bizler için” diye konuştu.

“ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATIYORUZ”
Her yaş kategorisinden sporcuların uğraş verdiği Oryantiring branşı, Dostum bünyesinde 2017 Ocak ayında faaliyetlerine başlasa da, bu sporu sevme ve sevdirme adına önemli bir aşama kaydetmeyi başardıklarını söyleyen Taban, “Özellikle antrenörümüz Tarık Şeker hocamızın bu konudaki azim ve gayreti bizler için çok önemli. Hem İnegöl’de düzenlemiş olduğumuz ulusal düzeydeki yarışlar, hem de ülkemizin farklı yerlerinde düzenlenen organizasyonlara katılım gösterilerek önemli başarılara imza atmamız bizlerin iyi yolda olduğunu gösteriyor” dedi.

130 KULÜPTEN 1555 SPORCU
Bolu’da gerçekleştirilen Türkiye Oryantiring şampiyonasında İnegöl Belediyespor Oryantiring takım sporcularının aldıkları başarılı sonuçlarla yarışmaya damga vurduklarını belirten Taban, “Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen yarışa 130 kulüpten 1555 sporcu katılım gösterdi. Kıyasıya mücadelenin verildiği yarışlarda oryantiring sporcularımızın elde ettiği başarılar bizleri ziyadesiyle mutlu etti” diye konuştu.

3 BİRİNCİLİK, 3 İKİNCİLİK, 1 ÜÇÜNCÜLÜK, 4 DÖRDÜNCÜLÜK
Elde edilen dereceler hakkında da bilgi veren Taban, “Şampiyonada 1.gün, Aleyna Minden k12 1.cisi, Büşra Akkuş k21 1.cisi ve Hilal Oruç k20 4.cüsü, yarışmalarda 2.gün, Aleyna Minden k12 2.cisi, Büşra Akkuş k21B 2.cisi ve Hilal Oruç k20A 4.cüsü olurken, şampiyonun son gününde ise Aleyna Minden k12 1.cisi, Sudenaz Külah k14 3.cüsü, Rabianur Artun k20B 2.cisi, Hilal Oruç k20A 4.cüsü ve Büşra Akkuş k21B 4.cüsü olmayı başardı. Bu sonuçlarla Bolu’da 3 gün süren Türkiye Oryantiring Şampiyonasında İnegöl Belediyesporlu Oryantiring sporcuları 3 birincilik, 3 ikincilik ve 1 üçüncülük ve 4 dördüncülük ile yarışmaya damga vurdular.”

Taban son olarak, “Türkiye Oryantiring Şampiyonasında elde edilen başarılardan dolayı tüm sporcu kardeşlerimizi yürekten kutlar, böyle başarılı sonuçlara her daim ulaşılması temennisiyle, doğa ile bütünleşme adına tüm adrenalin tutkunlarını Dostuma beklediğimizi buradan bir kez daha ifade ediyorum” şeklinde konuştu.