Parti binasına giderek özgeçmişinin ve başvurusunun olduğu dosyayı parti yönetimine teslim eden Devrim Kosova şu sözleri söyledi;
Çok kıymetli hemşerilerim, Devrim Kosova olarak sizlerin de bildiği üzere, hayatımın her döneminde her zaman önceliğim gelecek nesillerin eğitimi, ilmek ilmek kurduğum eğitim kurumumla ve evlatlarım kadar kıymetli öğrencilerim olmuştur.
Bilindiği üzere bu şehirde doğdum, bu şehrin sokaklarında oyunlar oynayarak büyüdüm. Bu şehrin okullarında öğrencilik hayatımı geçirdim. Ve bu şehrin çocuğu olarak her zaman bu şehrin geleceği ve bu şehrin çocuklarına dair hayaller kurdum. Aydınlık, huzurlu, geleceğe yürüyen nesillerin yetiştiği, parklarında bahçelerinde, caddelerinde ve sokaklarında insanların gülen yüzleriyle yaşadığı, sosyal mekanlarının sonuna kadar halkın hizmetine sunulduğu bir belediyecilik hayal ettim. Ve bu hayalleri gerçekleştirmek adına yeni dönemde İnegöl Belediye Başkanlığına aday adaylığımı bugün tüm İnegöllü hemşerilerim ile paylaşma mutluğunu yaşıyorum. Bu arzu ve niyetimi çok tabi ki 2001 yılında kuruluşunda üye olarak aktif siyasete başladığım Adalet ve Kalkınma Partili den Belediye Başkanı olarak gerçekleştirmek arzusundayım.
Bildiğiniz üzere 2004-2011 yılları arasında Adalet ve Kalkınma partisinde ilçe Başkan yardımcılığı ve Yürütme kurulu AR-GE başkanı olarak görev aldım.2011 yılında milletvekilliği aday aday adaylığı için mevcut görevlerimden istifa ettim. 2005 yılları itibari ile Adalet ve Kalkınma Partisi Genel merkezinin düzenlemiş olduğu teşkilat eğitimlerinde eğitmen olarak görev aldım. Ve çok tabi ki partimin Gelecek teki Türkiye hayali ve gayretini örnek alarak gelecekteki İnegöl hayali ve gayreti ile İnegölümüze ve İnegöllü hemşerilerime hizmet etmek için adayım. Bu yola çıkışımdaki amacım tüm İnegöl çocuklarını, gençlerini ve halkını kucaklamaktır. Bu niyetle arzumu herkesten çok sizin anlayacağınızı biliyorum. Şimdiden gösterdiğiniz anlayış, hoşgörü, destek ve teveccühleriniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.