İnegöl Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Belediye Başkanlığı kupası tüm hızıyla sürüyor. Voleybol, basketbol, masa tenisi ve puanlı atletizm olmak üzere 4 farklı branşta 21 kategoride gerçekleştirilen Bursa’nın en büyük spor organizasyonlarından biri olma özelliğine sahip Başkanlık Kupasında, 2000 sporcu mücadele ediyor.

Voleybol ve basketbol branşlarında müsabakaların sona ermesinin ardından kupa kapsamında dün masa tenisi müsabakalarının startı verildi. 64 okul takımının yer aldığı masa tenisinde öğrenciler kıyasıya bir rekabet içerisine girerken, müsabakalar Cuma günü oynanacak maçlarla tamamlanacak. Heyecanın doruk noktalara ulaştığı masa tenisi karşılaşmalarını bugün Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit’te izledi. Müsabakalar devam ederken bir açıklama da yapan Eşref Yiğit, “Başkanlık Kupası müsabakalarını izlemek üzere İnegöl Belediye Spor Salonundayız. Masa tenisi müsabakalarımız devam ediyor. 58 okuldan yaklaşık 2000 öğrencimiz bu kupada farklı branşlarda mücadele ediyor. Bursa’nın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Başkanlık Kupamızın 3’üncüsünü gerçekleştiriyoruz. Masa tenisi müsabakalarımız dün başladı, bugün ve yarın da devam edecek. Ben katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Bu turnuvayı paydaşlarımızla birlikte düzenliyoruz. Milli Eğitim ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğüne de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

AMAÇ ÖĞRENCİLERİ SPORUN İÇERİSİNDE TUTABİLMEK
10 gün içerisinde tüm müsabakaların tamamlanacağını ve tüm sporculara madalya ve kupalarının takdim edileceğini de kaydeden Yiğit, “Bu organizasyonla amacımız gençlerimizi, öğrencilerimizi sporun içerisinde tutabilmek. İnegöl Belediyesi olarak gençlerimizi ve öğrencilerimizi önemsiyoruz. Onların gelişimi için farklı çalışmalarımız da devam edecek” diye konuştu.