Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, şehirde yaşayan sokak hayvanların bakımını veteriner kliniğinde yapıyor.
Şehrin sokaklarında yaşayan kedi ve köpeklerin rutin kontrol ve aşıları, hem hayvanların hem de vatandaşların daha güvenli bir ortamda yaşaması için ekipler tarafından gerçekleştiriliyor. Özellikle hasta ve kötü durumda olan hayvanların bakımları ve tedavileri tesisin uzman veteriner hekimleri tarafından gerçekleştiriliyor. Hassas şekilde korunarak bakılan sokak hayvanları, tedavi, aşılama ve kısırlaştırma operasyonları sonrası sağlıklı bir şekilde yaşam alanlarına bırakılıyor. Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlar da Veteriner İşleri Müdürlüğüne gelerek ücretsiz olarak hayvan sahiplenme imkânı buluyor.
Konuyla ilgili olarak bakım ve kısırlaştırma operasyonlarını gerçekleştiren Veteriner Eyüp Alıcı açıklamasında, “İhbar ile gelen adresler değerlendirilip şehrin muhtelif yerlerinde ki hayvanlar alınıp kuduz aşısı, parazit mücadelesi yapıldı. Hasta olan hayvanlar tedavi edilerek ameliyatla kısırlaştırmaları yapıldı. Tedavileri tamamlanan hayvanları doğal ortamlarına geri bırakıyoruz” dedi.