Maçı değerlendiren Gençlergücü antrenörü Murat Kışkan şunları söyledi: İlk maçın zor geçeceğini biliyorduk. Emekspor bu ligin tecrübeli ve zorlu takımlarından biri. Mücadele gücü yüksek bir müsabaka oldu. Bunları teknik ekibimiz ile beraber oyuncularımıza anlattık ve iyi hazırlandık.3 puan alarak iyi bir başlangıç yaptık. Son 15 dk 10 kişi kalmamıza rağmen rakibimize iyi bir reaksiyon gösterdik. Yakaladığımız birkaç net pozisyon vardı 2 topumuzda direkten döndü.Bunları değerlendirebilseydik maçın son dakikalarında bu kadar sıkıntı yaşamazdık diye düşünüyorum. Bu eksiklikleri de değerlendireceğiz ve oyunumuzu olgunlaştıracağız. Bizim için önemli olan 3 puandı. Kendi sahamızda bunu başardık ve camiamızı sevindirdik. Teknik kadromuzu ve oyuncularımızı kutluyorum.

      BU GRUPTA HERŞEY MÜMKÜN

Zaman zaman grup ile ilgili düşüncelerimizi aktardık. İlk maçlara bakıldığında grubumuzun favorisi olmadığını bir kez daha gördük. Yeni bir takım kurduk ve genç oyuncularımızla beraber tecrübeli oyuncularımız iyi bir uyum yakaladı.oyun içersinde sıkıntı yaşadığımız anlarda oldu.Takımların birbirine yakın olması ve mücadele bunu bize bir kez daha gösterdi.Haftalar geçtikçe takımın uyumu da artacaktır.Bizim hedefimiz tabi ki üst sıralar ve play off ta kendimize yer bulmak.Umarım hedefimize ulaşırız.

     BU HAFTA ZOR BİR DEPLASMAN VAR

 2. Hafta Bursa’da Demirtaş spor ile deplasmanda karşılaşacağız. Demirtaş kulübü çok iyi transferler yaptı. İlk hafta zor bir deplasmandan 1 puan çıkarmayı başardılar. Biz her maçımıza final gözüyle bakıyoruz. Her puanın çok önemli olduğu maçları oynayacağız. Demirtaş maçı da bu maçlardan bir tanesi. Öncelikle hedefimiz iyi bir mücadele, İyi hazırlanıp puan ya da puanlar almak. 1 oyuncumuz kırmızı kart cezalısı ve 2 oyuncumuzda hafif sakatlıklar var. Maç gününe kadar gerekli tedavileri yaparak maça hazır olacaklarına inanıyorum.