İnegöl’de AVM kavşağında başlayan çalışmalar hakkında konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban yaya geçitleri hakkında konuştu.
Bas geç butonu konulacağını ifade eden Taban “İnegöl-Alanyurt yolu AVM bölgesinde ve Altay Caddesi üzerinde bulunan yaya geçitleri kaldırılacak. Konu hakkında konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban “AVM kavşağında düzenlemelere başladık burada ki çalışma tamamlanınca yaya geçitleri için bas geç butonu koyacağız.  Kavşaklar içerisinde bulunan döner adaların kaldırılması ile trafik %25 rahatlayacak. Buna park disiplinlerini de eklememiz lazım.”

HATALI PARKLARA AF YOK
İnegöl’de trafik düzenlemesinin tamamlanmasının ardından hatalı park yapan araçların çekileceğini belirten Taban “Burada amacımız kimseyi üzmek değil ama toplu yaşamda kuralları uymayı gerektiriyor.  Bunun başka çözüm ve çaresi yok. Eğer biz şehirleşiyorsak kurallara riayet edeceğiz. Sürücülerimiz uyarıldığında denetlendiğinde tamamen kural tanımayanlar varsa gerek ceza yazılarak gerek aracı çekilerek gerekli uygulamalar yapılacak ama önce çalışmaları bitirelim gerekli uyum sürecini atlatalım denetleme ayağını gerçekleştireceğiz. Sayın emniyet müdürüm gereken desteği verecek, sayın kaymakamımız düzenli bir şekilde olmasını oda arzu eder. “