Toplantı sonrası bir açıklama yapan, İnegöl Belediyesi Kent Konseyi, Sokak Hayvanlarını Koruma Çalışma  grubu başkanı Şebnem Erkan şunları söyledi:

“Bugün burada toplanmamızın amacı hayvan dostlarının birliğini göstermek. Ve var olan sorunlara çözüm aramak oldu. Buradan da özetlemek gerekirse; belediye barınak görevlileri , barınağa hayvanı ancak hayvan rehabilite edilmesi gerekiyorsa yâ da hastaysa alabilir. Küpeli sokak hayvanları tüm aşıları yapılmış, kısırlaştırılmış, zararsız hayvan demek zaten. Bunun dışındaki hayvan alımlarını yapmaz. Tabiki sokağımızda, etrafımızda hayvanlar olacak ve dolaşacak.

ÇÖP DEĞİL YİYECEK BIRAKALIM

Var olan mamamatikler geri dönüşümlüdür. Atik pet siseler ve atik piller ile çalışmaktadır. Dışarıdan yiyecek asla konulmaması gerekiyor. Fakat mamamatiklerin onu çöplük oluyor resmen. Belirli yerlerde hayvanların beslenmesi için yiyecek bırakılabilen odaklar yapıldı. Buralara yiyecek bırakılabilir.

      Toplantımıza sokakta baktığımız hayvanlar dışında evde baktığımız evcil hayvanlarımızı da getirdik. Onlarla yaşamanın güzelliğini göstermek acısından….

Ben ve hayvan dostu arkadaşlarım var olan tüm sokak hayvanlarının yanındayız, onları çok seviyoruz.”