Bursa Teknik Üniversitesi ‘Orman Fakültesi’ ile ‘Mobilya-Ahşap Uygulama ve Araştırma Merkezi’ tarafından düzenlenen “Mobilya Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştay’da İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “İnegöl, Türkiye genelinde ve dış pazarda önemli bir üretim ve ihracat merkezi konumuna geldi” dedi.

BTÜ MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN YANINDA

Bursa Teknik Üniversitesinin mobilya sektörünün yanında olduğunu ifade eden “Rektör Prof. Dr. Arif Karademir “Orman Fakültesi bulunan ve kontenjanlarını tam dolduran genç bir üniversite olarak BTÜ, bütün varlığı ve enerjisi ile mobilya sektörünün yanındadır. Donanımlı bireylerin yetiştirilmesi, test ve analiz hizmetlerinin verilmesi gibi alanlarda BTÜ, sanayicilerimiz ve bütün paydaşlarımız ile birliktedir”.

 “MARKALAŞMAK CİDDİ SORUMLULUK”

İnegöl Mobilyasının bir marka olduğunu vurgulayan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ “Markalaşmak beraberinde ciddi bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Bu yüzden sektörde profesyonelleşmenin artması üzerinde durduğumuz bir konu. Bir diğer önemsediğimiz husus ise standardizasyon. İnegöllü mobilyacılar olarak ürünlerde standardizasyon olmalı diyoruz, bunu hem İnegöl, hem de ülkemiz için istiyoruz. Bunu başardığımızda, birçok sorunu çözeceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

İNEGÖL MOBİLYA TEST MERKEZİNE KAVUŞUYOR

Yavuz Uğurdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İnegöl mobilya test merkezi ve malzeme kütüphanesine kavuşuyor. BEBKA, Bursa teknik Üniversitesi, İnegöl Ticaret ve sanayi odası ve iMOS derneğimizle birlikte protokolümüzü imzaladık. Sektörümüze hayırlı olsun.”