İnegöl merkezli 5 ile bağlı toplam 13 ilçede kaçak silah ticareti yapan şahıslara yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. İnegöl merkezli 5 ile bağlı 13 ilçede yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alınırken, çok sayıda kaçak silah ele geçirildi.


İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı, kaçak silah satışı yapanlara göz açtırmıyor.
Aylar önceden bu yana yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı düğmeye bastı.


ALTMIŞTAN FAZLA ADRESE BASKIN


Edinilen bilgilere göre; İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’nca verilen talimat üzerine İnegöl başta olmak üzere Bursa, Ankara, Sakarya ve Bilecik’teki toplam 13 ilçede evlere baskın yapıldı. Şafak vakti yapılan harekete geçen İnegöl KOM, Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri ve diğer illerdeki Kom ekipleri 13 ilçedeki toplam 64 adrese baskın yaptılar.


EVLER DİDİK DİDİK ARANDI
Yüzlerce polisin katıldığı operasyonlarda evler didik didik arandı. 


İNEGÖL’DE 29 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON
Bu kapsamda İnegöl’de ise 29 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. İnegöl’de yakalanan 28 şahıs, hastanedeki sağlık kontrolünün ardından gözaltına alındılar.


ONLARCA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ
Suça konu silahların bulunması için sabahın erken saatlerinde aramalar sırasında ekipler her yeri didik didik aradılar. Yapılan operasyonlarda İnegöl’de 29 kişi olmak üzere yaklaşık 60 kişi gözaltına alınırken, yaklaşık 100 civarında ruhsatsız tabanca, tüfek ve yarı otomatik silahlar ele geçirildi.


İNEGÖL TARİHİNDE İLK
Şafak vakti yapılan İnegöl merkezli operasyonun İnegöl’de ilk olduğu öğrenildi.


GÖZAÇTIRILMAYACAK
İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığınca silah kaçakçılığı ve ticareti; uyuşturucu ticareti gibi halkın geleceğinde sorunların artmasına neden olduğu tespit edilen şahıslara yönelik operasyonlarına da devam edeceği öğrenildi.